Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Lost in Shadow (Wii)

Lost in Shadow Wii

A Shadow's Tale

Gra łącząca elementy platformowe z zagadkami logicznymi. Wcielamy się w cień chłopa przemierzający komnaty potężnej wieży. Bohater z racji swojego stanu nie musi przejmować się grawitacją, ale już poważnym problemem są dla niego zbyt słoneczne miejsca.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Lost in Shadow (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

4stycznia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowane przez Hudson Soft Lost in Shadow to kolejna gra, w której elementy platformowe przeplatają się z zagadkami. Tym razem cały tytuł oparty jest o relację światła i cienia.

Głównym bohaterem produkcji jest cień bezimiennego chłopca, który podejmuje się próby zdobycia tajemniczej wieży. W jego wyprawie towarzyszy mu istota związana z żywiołem powietrza, mały duszek, Spangle.

System gry dość sprawnie łączy elementy platformowe i logiczne. Bohater z racji swojego stanu nie musi przejmować się grawitacją, ale już poważnym problemem są dla niego zbyt słoneczne miejsca. Brak powłoki cielesnej sprawia, że tylko rzucane przez otaczający świat cienie różnych budowli czy platform mogą być dla głównego herosa użyteczne. Zadaniem graczy jest więc takie wykorzystywanie terenu i umiejętności chłopca oraz Spangla, aby pokonać kolejne przeszkody i wdrapać się na sam szczyt wieży. Dodatkowym utrudnieniem są wrogo nastawione inne cienie, z którymi bezimienny musi się zmierzyć za pomocą broni białej.

Grafika w Lost in Shadow dość dobrze buduje oryginalny klimat produkcji. Wieża jest kolorowa, a odpowiednie filtry tworzą efektowne wrażenie mistyczności i tajemnicy wokół całego miejsca i wędrówki chłopca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lost in Shadow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10

wiadomość29 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowy dodatku do Lost Planet 2, turniejach na QuakeCon 2010, problemach firmy Playlogic, przenośnej wersji Call of Duty: Black Ops, skasowaniu Metalocalypse, a także wrześniowym wyłączeniu serwerów gry Exteel. Zapraszamy do lektury.