Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2010, 12:20

Wieści ze świata (PES 2010, Need For Speed, Duke Nukem: Manhattan Project) 7/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym DLC do PES 2010, łatce i edytorze do C&C4, marketingu Electronic Arts, dacie premiery Quantum Theory, ścieżkach dźwiękowych do Final Fantasy XIII i nowego Prince of Persia, a także o kontynuacji City of Heroes. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym DLC do PES 2010, łatce i edytorze do C&C4, marketingu Electronic Arts, dacie premiery Quantum Theory, ścieżkach dźwiękowych do Final Fantasy XIII i nowego Prince of Persia, a także o kontynuacji City of Heroes. Zapraszamy do lektury.

Pro Evolution Soccer 2010

Konami udostępniło darmowy update do Pro Evolution Soccer 2010 (PC, X360, PS3). Japoński producent dokonał w ten sposób aktualizacji składów, biorąc pod uwagę transfery przeprowadzone w ostatnich kilku miesiącach. W ramach dodatku udostępniono również oficjalną futbolówkę finału tegorocznej Ligi Mistrzów oraz obuwie Adidas F50i TUNiT, w którym piłkę kopie ostatnio sam Lionel Messi. Ponadto dowiedzieliśmy się, że japońska firma już niedługo podzieli się z graczami pierwszymi informacjami na temat kolejnego DLC.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

W Sieci został opublikowany najnowszy patch do RTS-a Command & Conquer 4: Tiberian Twilight. Łatka 1.02 została wymierzona przede wszystkim w problemy z niestabilnością połączenia internetowego. Dodatkowo wprowadza ona do gry m.in. opcję automatycznego zapisu stanu gry w obliczu utraty kontaktu z Siecią (jego utrzymywanie jest wymagane do poprawnego funkcjonowania C&C4), a także narzędzia Worldbuilder, umożliwiające graczom projektowanie własnych map. Warto odnotować, że jest to ten sam zestaw, na bazie którego pracowali sami twórcy C&C4.

R.U.S.E.

Koncern Ubisoft zdecydował się wydłużyć okres trwania oficjalnych beta-testów strategicznej gry R.U.S.E. o tydzień. Publiczne testowanie ciekawie zapowiadającego się dzieła Eugen System potrwa zatem przynajmniej do 12 kwietnia. Przypominamy, że pobierając ważący 2,5 GB plik z betą możecie oddać się rozgrywce zarówno w trybie single, jak i multiplayer. Pełna wersja zadebiutuje w czerwcu bieżącego roku w wersjach na PC, X360 i PS3.

Wieści ze świata (PES 2010, Need For Speed, Duke Nukem: Manhattan Project) 7/04/10 - ilustracja #1

Need For Speed

Firma Electronic Arts ujawniła szczegóły Team Need For Speed – programu, za pośrednictwem którego będzie promować jedną z najbardziej popularnych marek wyścigowych w historii elektronicznej rozrywki. Wyścigowa ekipa NFS, złożona w chwili obecnej z Vaughna Gittina Jr., Matta Powersa, Edwarda Sandströma, Patricka Söderlunda oraz Mad Mike’a Whiddetta (pozostałych siedem nazwisk zostanie przedstawionych wkrótce) będzie propagować popularną markę zasiadając za kierownicą obrandowanych samochodów i biorąc udział w zawodach organizowanych we wszystkich regionach świata. W ramach programu przeprowadzona zostanie również projekcja dwunastoczęściowego filmu, poświęconego wszystkim kierowcom wybranym przez EA.

Quantum Theory

Redakcja VG247.com dowiedziała się od przedstawicieli firmy Tecmo Koei, że premiera anglojęzycznych wersji gry akcji Quantum Theory odbędzie się latem bieżącego roku. Produkcja będzie dostępna w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (PES 2010, Need For Speed, Duke Nukem: Manhattan Project) 7/04/10 - ilustracja #2

City of Heroes 2

Koreańska firma NCsoft zgłosiła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację znaku towarowego gry City of Heroes 2 – najprawdopodobniej kontynuacji MMO, opracowanego w 2004 roku jeszcze przez Cryptic Studios. Przypominamy, że NCsoft przejęło prawa do marek City of Heroes oraz City of Villains w 2007 roku. Od tamtego czasu obiema pozycjami zajmowało się wewnętrzne studio firmy, czyli Paragon.

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Kompozytorem muzyki do przygodowej gry akcji Prince of Persia: The Forgotten Sands w wersji na Nintendo Wii jest Tom Salta, poinformował koncern Ubisoft. Wielokrotnie nagradzany amerykański muzyk jest od wielu lat związany z francuską firmą. W przeszłości opracował on ścieżki dźwiękowe m.in. do serii Red Steel, a także Ghost Recon Advanced Warfighter. Premiera pełnej wersji Zapomnianych Piasków odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Kanada

Z informacji ujawnionych przez Entertainment Software Association of Canada wynika, że w Kanadzie projektowaniem gier zajmuje się 14 tysięcy osób zatrudnionych w 247 firmach i studiach deweloperskich. Lepszymi statystykami może się obecnie pochwalić jedynie Japonia oraz Stany Zjednoczone, a jeszcze do niedawna na trzecim miejscu plasowała się Wielka Brytania.

Final Fantasy XIII

Square Enix przygotowuje się do japońskiej premiery drugiej ścieżki dźwiękowej do jRPG Final Fantasy XIII. W skład Final Fantasy XIII Original Soundtrack – Plus wejdą utwory dostępne wyłącznie w anglojęzycznych wersjach gry, a także kilka nowych kompozycji autorstwa Masashi Hamauzu. Soundtrack trafi do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni 26 maja i będzie kosztować 2,5 tysiąca jenów, czyli około 25 dolarów.

Sony, Electronic Arts, Konami

Wielcy gracze rynku gier zgłosili w pierwszym tygodniu kwietnia wnioski o rejestrację kilku nowych znaków towarowych – Until Dawn od Sony Computer Entertainment, Pirates Ahoy od Electronic Arts oraz Adrenalin Misfits od Konami. Więcej informacji na temat każdego z nich znajdziecie w podpiętych adresach.

Duke Nukem: Manhattan Project

Zręcznościowa strzelanina Duke Nukem: Manhattan Project, wydana na pecety w 2002 roku, zmierza najprawdopodobniej na Xbox Live Arcade. Świadczy o tym klasyfikacja wiekowa (M – mature), jaką specjalna wersja kilkuletniego dzieła studia Sunstorm Interactive otrzymała od australijskiego urzędu OFLC. W chwili obecnej czekamy z redakcjami kilku zachodnich serwisów na komentarz ze strony Microsoftu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Two Worlds II

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Resonance of Fate Gramy!

Doom Starców - Deus Ex video magazyn

gry