Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 czerwca 2007, 08:38

autor: Major Doktor Upiorna

Szef Human Head Studios zakłada nową firmę

Timothy Gerritsen, prezes firmy Human Head Studios, opuścił jej szeregi i postanowił założyć zupełnie nowe studio o nazwie Big Rooster. Z zespołu odpowiedzialnego m.in. za grę Prey zrezygnował również Jeff Dewitt (dyrektor ds. animacji) i Rowan Atalla (dyrektor ds. graficznych). Ponadto nowa ekipa została zasilona przez Jasona Blochowiaka – dyrektora technicznego ze stajni Midway.

Timothy Gerritsen, prezes firmy Human Head Studios, opuścił jej szeregi i postanowił założyć zupełnie nowe studio o nazwie Big Rooster. Z zespołu odpowiedzialnego m.in. za grę Prey zrezygnował również Jeff Dewitt (dyrektor ds. animacji) i Rowan Atalla (dyrektor ds. graficznych). Ponadto nowa ekipa została zasilona przez Jasona Blochowiaka – dyrektora technicznego ze stajni Midway. Big Rooster ma swoją siedzibę w Madison w stanie Wisconsin.

Gerritsen spoglądając w przyszłość wyjaśnia, że nowe studio zamierza zająć się zarówno grami na licencjach, jak i oryginalnymi tytułami. Jego zdaniem obecna sytuacja w świecie elektronicznej rozrywki sprzyja niezależnym studiom, a ich działanie jest w stanie wprowadzić wiele świeżości do produkcji gier. Aby nie być gołosłownym przedstawiciel Big Rooster zapowiedział pozycję o nazwie Talisman, która powinna pojawić się pod koniec bieżącego roku. Szczegółowe informacje na jej temat zostaną ujawnione we właściwym czasie.

Ostatnia aktualizacja: 2007-06-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.