Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Sonic Rush Adventure (NDS)

Sonic Rush Adventure NDS

Sonic Rush Adventure to kolejna pozycja z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej. Ów tytuł, przygotowany wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo, wykorzystuje wszystkie atuty platformy docelowej z panelem dotykowym na czele.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Sonic Rush Adventure (NDS)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

14września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Rush Adventure to kolejna pozycja z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej. Ów tytuł, przygotowany wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo, wykorzystuje wszystkie atuty platformy docelowej z panelem dotykowym na czele. Tym razem kolczasty protagonista wyrusza na poszukiwanie ukrytego skarbu, a w swojej wyprawie często ma do czynienia z niezbyt uprzejmymi piratami. W zabawie spotyka się też dobrego przyjaciela Sonica imieniem Tails. Przemierzając siedem wypełnionych akcją i niezwykle szybkich poziomów eksploruje się kolorowe wirtualne środowisko pełne ostrych zakrętów, przyprawiających o zawrót głowy zapętleń oraz spadków terenu.

Skacząc, latając, biegając, jeżdżąc i huśtając się bohater odwiedza nawiedzony wrak statku, ośnieżone góry, bujny las, wyspę piratów oraz podwodną jaskinię. Wszędzie tam spotyka się szerokie spektrum przeciwników – m.in. szkielety, roboty i pterodaktyle, a na końcu każdego levelu trzeba zmierzyć posiadane umiejętności w starciu z bossem. W szaleńczym pędzie poza toczeniem walk nie powinno się zapominać o zbieraniu przedmiotów, rozlokowanych w różnych częściach planszy.

W typowo platformowej części rozgrywki postacią Sonica steruje się przy użyciu d-pada i przycisków. Z kolei w specjalnych trójwymiarowych etapach, przedstawiających wodne wyścigi i morskie bitwy, wykorzystuje się panel dotykowy i stylus. Rysik niezwykle przydaje się podczas manewrowania łodzią, celowania do przeciwników czy wykonywania sztuczek. Poza zabawą w pojedynkę zaoferowano też system rozrywki dwuosobowej poprzez bezprzewodowe połączenie Wi-Fi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Rush Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Bioware stworzy dla Segi grę Sonic RPG

wiadomość22 czerwca 2007

Pod koniec ubiegłego roku firma Bioware ogłosiła, że zamierza rozszerzyć swoją działalność o tworzenie programów rozrywkowych na platformę przenośną Nintendo DS. Do tej pory nie znaliśmy żadnych konkretnych informacji na ten temat. Wczoraj jednak na oficjalnej stronie internetowej Bioware pojawiła się informacja prasowa mówiąca o porozumieniu firmy z Segą, na mocy którego Bioware „stworzy grę video, bazującą na klasycznej ikonie Segi - Sonic The Hedgehog”.

Europejski oddział Sega ujawnia daty premier gier na konsole przenośne

wiadomość25 kwietnia 2007

Europejski oddział firmy Sega ujawnił daty wydania kilku najnowszych gier przeznaczonych na konsole przenośne. Są wśród nich m.in. pierwsza odsłona serii Crazy Taxi zapowiedziana na PSP, oraz Sonic Rush Adventure na Nintendo DS.

Sonic Rush Adventure już oficjalnie
Sonic Rush Adventure już oficjalnie

wiadomość17 kwietnia 2007

Nasza wiadomość sprzed pięciu dni, powstała w oparciu o nieoficjalne doniesienia, znalazła teraz potwierdzenie. Korporacja Sega ogłosiła bowiem, że istotnie szykuje grę o nazwie Sonic Rush Adventure. Gotowy produkt dostępny ma być wyłącznie na platformie Nintendo DS, a komercyjna dystrybucja wystartuje już jesienią bieżącego roku.

Sega wkrótce zapowie grę o nazwie Sonic Rush Adventure?

wiadomość12 kwietnia 2007

Za niewiele ponad dwa miesiące ponaddźwiękowy jeż Sonic świętować będzie szesnaste urodziny. W swojej karierze wystąpił on już m.in. w Sonic Rush na platformie Nintendo DS, a także w produktach z serii Sonic Adventure dla PC oraz konsoli Dreamcast i GameCube. Dziś mamy dla Was świeże informacje, dotyczące kolczastego bohatera i pochodzące z Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych.