Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Sonic Rush Adventure (NDS)
OkładkaSonic Rush Adventure (NDS)

Sonic Rush Adventure NDS

Sonic Rush Adventure to kolejna pozycja z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej. Ów tytuł, przygotowany wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo, wykorzystuje wszystkie atuty platformy docelowej z panelem dotykowym na czele.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Rush Adventure Premiera NDS

14września2007

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sonic Rush Adventure to kolejna pozycja z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej. Ów tytuł, przygotowany wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo, wykorzystuje wszystkie atuty platformy docelowej z panelem dotykowym na czele. Tym razem kolczasty protagonista wyrusza na poszukiwanie ukrytego skarbu, a w swojej wyprawie często ma do czynienia z niezbyt uprzejmymi piratami. W zabawie spotyka się też dobrego przyjaciela Sonica imieniem Tails. Przemierzając siedem wypełnionych akcją i niezwykle szybkich poziomów eksploruje się kolorowe wirtualne środowisko pełne ostrych zakrętów, przyprawiających o zawrót głowy zapętleń oraz spadków terenu.

Skacząc, latając, biegając, jeżdżąc i huśtając się bohater odwiedza nawiedzony wrak statku, ośnieżone góry, bujny las, wyspę piratów oraz podwodną jaskinię. Wszędzie tam spotyka się szerokie spektrum przeciwników – m.in. szkielety, roboty i pterodaktyle, a na końcu każdego levelu trzeba zmierzyć posiadane umiejętności w starciu z bossem. W szaleńczym pędzie poza toczeniem walk nie powinno się zapominać o zbieraniu przedmiotów, rozlokowanych w różnych częściach planszy.

W typowo platformowej części rozgrywki postacią Sonica steruje się przy użyciu d-pada i przycisków. Z kolei w specjalnych trójwymiarowych etapach, przedstawiających wodne wyścigi i morskie bitwy, wykorzystuje się panel dotykowy i stylus. Rysik niezwykle przydaje się podczas manewrowania łodzią, celowania do przeciwników czy wykonywania sztuczek. Poza zabawą w pojedynkę zaoferowano też system rozrywki dwuosobowej poprzez bezprzewodowe połączenie Wi-Fi.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Rush Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.