Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Spyro Shadow Legacy (NDS)
OkładkaSpyro Shadow Legacy (NDS)

Spyro Shadow Legacy NDS

Spyro Shadow Legacy to gra zręcznościowa stworzona przez studio Amaze Entertainment z myślą o młodszych wiekowo użytkownikach konsoli Nintendo DS. Głównym bohaterem jet tytułowy, fioletowy smoczek - Spyro, który rusza na ratunek swoim pobratymcom, uprowadzonym do Krainy Cienia.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spyro Shadow Legacy Premiera NDS

18października2005

producent: Amaze Entertainment wydawca: Sierra Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spyro the Dragon to seria gier zręcznościowych z udziałem popularnego, fioletowego, zabawnego smoczka imieniem Spyro. Pierwsza część ukazała się w 1998 roku na konsole PlayStation. Warto wspomnieć, że Spyro: Shadow Legacy stworzyła inna firma niż poprzednie odsłony, a mianowicie Amaze Entertainment (wcześniej smoczkiem zajmowało się Insomniac Games). Studio to zrobiło do tej pory na Nintendo DS-a także Shreka SuperSlam.

We wcześniejszych częściach poza głównym bohaterem na ekranie poznawaliśmy inne smoki, m.in. jego przyjaciela Sparksa. Razem zwiedzali oni Smocze Krainy, dzielące się na różnorodne światy. Nie inaczej jest tym razem. Spyro wraca z wycieczki do Smoczych Krain, by zastać je w opłakanym stanie. Wnet odkrywa, że to z winy potężnej magicznej energii, która wchłonęła wszystkich do tajemniczej Krainy Cienia. Dzielny smoczek musi wykorzystać wszystkie posiadane zdolności, by uratować swoich ziomków.

Spyro: Shadow Legacy wprowadza do serii elementy gier fabularnych. Za każdego pokonanego wroga otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym polepszamy siłę i umiejętności Spyro. Z czasem zdobywamy nowe zdolności magiczne i bitewne. Gra odpowiednio wykorzystuje wszystkie dobre strony Nintendo DS-a - dwa (w tym jeden dotykowy) ekraniki, transmisję danych drogą radiową i częściowo trójwymiarową grafikę (eksploracja świata - prerenderowane tła i przestrzenne postacie, potyczki z wrogami - 3D). Dzięki pierwszej z wymienionych funkcji łączymy różne symbole i w ten sposób rzucamy zaklęcia. Natomiast za pomocą drugiej możemy przesyłać przeznaczone do zbierania kreatury między będącymi w pobliżu siebie graczami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spyro Shadow Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.