Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Dig Dug: Digging Strike (NDS)
OkładkaDig Dug: Digging Strike (NDS)

Dig Dug: Digging Strike NDS

Dig Dug to prosta gra zręcznościowa wydana bardzo dawno temu, bo w 1982 roku, przez firmę Namco. Dostępna była na wielu konsolach i doczekała się licznych klonów, takich jak Mr. Dol.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dig Dug: Digging Strike Premiera NDS

18października2005

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dig Dug: Digging Strike

Super Mario 64 DS

Spyro Shadow Legacy

Scooby-Doo! Unmasked

Dig Dug to prosta gra zręcznościowa wydana bardzo dawno temu, bo w 1982 roku, przez firmę Namco. Dostępna była na wielu konsolach i doczekała się licznych klonów, takich jak Mr. Do!. Dig Dug: Digging Strike łączy elementy z oryginalnego Dig Duga, jak również z Dig Duga II (wydanego na NES-a).

Górny ekranik konsolki pokazuje etap z góry, zaś dolny na dolnym widzimy go w klasycznym ujęciu z boku. Naszym zadaniem jest walka z bossami panoszącymi się po kolejnych poziomach (większość z nich to debiutanci, ale spotykamy i tych z poprzednich wydań). Mniejsi przeciwnicy szwendają się po podziemiu za nami, zbierając jedzenie. Gdy wystarczająco się najedzą, unoszą się w powietrze i zostają zjedzeni przez naczelnego wroga, który w ten sposób zwiększa swoje rozmiary.

Aby tego uniknąć, zbieramy jedzenie, zanim dobiorą się do niego poczwary, bądź załatwiamy je za pomocą takich przedmiotów, jak bomby czy rękawice bokserskie. W podziemiu znajdujemy także pojedyncze części, z których możemy później złożyć nową broń. W Dig Dug: Digging Strike czeka na nas 15 etapów z ponad 80 terenami. Ponadto podczas zabawy odkrywamy dodatki, m.in. nowe mini-gry (parodiujące inne tytuły ze stajni Namco) czy dodatkowe etapy. Bonusy zdobywamy, zbierając rozrzucone tu i ówdzie skamieliny. W grze dostępny jest zarówno tryb dla jednego gracza, jak i multiplayer (z opcją współpracy).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Dig Dug: Digging Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.