Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2006, 16:33

autor: Piotr Doroń

"Producencie gier, dosyć tego nieróbstwa!"

Don Daglow, prezes Stormfront Studios, ma już dość prasowych doniesień o tym, że większość z obecnie powstających gier na konsolę nowej generacji nie może zasługiwać na to miano.

Don Daglow, prezes Stormfront Studios, ma już dość prasowych doniesień o tym, że większość z obecnie powstających gier na konsolę nowej generacji nie może zasługiwać na to miano. Otwierając Game Convention Developers Conference wystosował apel do wszystkich zgromadzonych tłumacząc, że „to właśnie my, producenci gier i gracze jednocześnie, jesteśmy odpowiedzialni za to, by słowo nowa dołączyło do generacji, tworząc w ten sposób nową generację”.

Napotykam często artykuły, w których dziennikarze donoszą, że: „Nowa generacja nie jest do końca nowa; gry nie są ekscytujące. Nie widać wielkiej różnicy pomiędzy nimi”. Nie możemy wymagać od Microsoftu, Nintendo i Sony, aby to właśnie oni znaleźli antidotum na tę sytuację. Nie możemy tego zrobić. To tak, jakbyśmy mieli udać się do naszych rodziców i wymagać od nich wyjaśnienia i poprawienia stopni, uzyskanych przez nas na uniwersytecie” – oznajmił nieco zdenerwowany Daglow.

Według Daglowa jedynym wyjściem jest przekonanie producentów gier, aby ci wykorzystali sprzęt nowej generacji w inny, bardziej kreatywny sposób. „Tylko od nas zależy to, w jaki sposób wykorzystamy sprzęt stworzony przez producentów konsol. Nie może być tak, że idziesz do sklepu, widzisz tę piękną, obdarzoną wielką mocą konsolę, ale nie jesteś w stanie dostrzec dobrych gier. W takim wypadku nie ma sensu kupować takiego sprzętu”.

Daglow zakończył swój wywód optymistycznym akcentem: „Dobrą wiadomością jest jednak to, że to właśnie my wprowadzimy słowo nowa do stwierdzenia generacja”.

Don Daglow pracuje obecnie nad grą opartą o bestsellerową książkę pod tytułem Eragon, napisaną przez Christophera Paoliniego (gdy zaczynał nad nią pracować miał zaledwie 15 lat).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry