Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2006, 13:37

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów

Tegoroczne targi Games Convention można uznać za rozpoczęte. Całkiem niedawno, w trakcie GC Developers Conference swoje żale i proroctwa przedstawili producenci i wydawcy gier (m.in. Don Daglow). Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się z kolei pierwsza z wielkich konferencji, przeprowadzona przez Nintendo.

Tegoroczne targi Games Convention można uznać za rozpoczęte. Całkiem niedawno, w trakcie GC Developers Conference swoje żale i proroctwa przedstawili producenci i wydawcy gier (m.in. Don Daglow). Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się z kolei pierwsza z wielkich konferencji, przeprowadzona przez Nintendo.

Zanim jeszcze dokonano jej otwarcia, wszyscy zgromadzeni mogli zapoznać się z zaproszeniami na wrześniową imprezę organizowaną przez Nintendo of America. Jak zapewne dobrze pamiętacie to właśnie wrzesień ma być miesiącem ujawnienia wszelkich tajemnic związanych z Wii. Dotychczas sądziliśmy, że dojdzie do tego w trakcie targów Tokyo Game Show (22-24 września). Może się jednak okazać, że to właśnie spotkanie organizowane przez Reggiego Fils-Aime’a, prezesa amerykańskiego oddziału japońskiej firmy, okaże się miejscem ujawnienia wszystkich najbardziej nas interesujących informacji. Poniżej prezentujemy skan zaproszenia:

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #1

Chwilę później konferencja Nintendo wreszcie wystartowała (dokładnie o 10:15). Pierwszy jej etap został poświęcony statystykom związanym z konsolą Nintendo DS. Dowiedzieliśmy się m.in., że gry z serii Touch Generations przyciągnęły do konsol wiele nowych osób. 44% użytkowników to… kobiety. Z pewnością przyczyniło się do tego kilka odsłon Nintendogs, które sprzedały się w Europie w 600.000 egzemplarzy. Świetne wyniki osiągnęły również Animal Crossing (150 tyś. sztuk w samych Niemczech) i Brain Training (0.5 mln w całej Europie).

Po chwili zapowiedziano pierwszą nową pozycję, powstającą z myślą o NDS – English Training. Głównym założeniem Nintendo będzie w tym wypadku oczywiście chęć nauczenia nas języka angielskiego. Służyć do tego będzie wiele interesujących minigier (wykorzystujących ekran dotykowy oraz mikrofon), a także przyjemna dla oka oprawa graficzna, przypominająca bestsellerowe gry z serii Brain Training. Europejska premiera gry nastąpi 13 października. Sprzedaż z pewnością będzie wysoka. W przyszłości powinniśmy się również doczekać innych wersji językowych. Nauka japońskiego dzięki przenośnej konsoli? Dlaczego nie.

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #2

Kolejną, po raz pierwszy zaprezentowaną grą jest Actionloop. Przyjemna gra logiczna, stworzona w oparciu o nieśmiertelne zasady Tetrisa. Actionloop jeszcze w tym roku zostanie wydany w Japonii. Nintendo udostępni niebawem pierwsze materiały w postaci zrzutów ekranowych oraz zwiastunów.

Po chwili na scenie pojawiła się bardzo zgrabna modelka. Choć trudno było odwrócić od niej wzrok, zdołaliśmy zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które wraz z nią zaprezentowano. A dotyczą one różowej wersji Nintendo DS Lite, która trafi do europejskich sklepów już… 27 października. Tego samego dnia odbędzię się premiera nowej, limitowanej edycji kolorystycznej PSP! Końcówka października zapowiada się straszliwie – bójki fanek różowych konsol Sony i Nintendo nie będą zapewne niczym szczególnym.

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #3

Zejście ze sceny bardzo ładnej modelki wywołało pewną konsternację wśród męskiej części widowni, lecz zanikła ona wraz z prezentacją szeregu zwiastunów, ukazujących kolejne pozycje na konsolę Nintendo DS. Przedstawiono m.in. Mario vs. Donkey Kong 2, 42 Alltime Classics, Tenchu: Dark Secret, Big Brain Academy, Hotel Dusk 215, Starfox Command, Tomb Raider: Legend, The Legend of Zelda: Phantom Hourglass i wiele innych.

W tym momencie nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila – prezentacja Wii. Rozpoczęła się od występu tancerzy i tancerek, po czym rozegrano na scenie krótki mecz w Wii Sports Tennis. Następnie doszło do tego, o czym wspominaliśmy już jakiś czas temu. Zaprezentowano po raz pierwszy kontynuację gry Super Mario Strikers!

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #4

W roli osoby prowadzącej pokaz wystąpił sam Philip Lahm – jedna z gwiazd niemieckiej reprezentacji narodowej, piłkarz Bayernu Monachium, znakomity młody obrońca. Dowiedzieliśmy się, że gra będzie nosić tytuł Super Mario Strikers: Charged. W rozgrywkach ponownie wezmą udział m.in. Bowser, Księżniczka Peach, Mario oraz Donkey Kong. Zmianie ulegnie sterowanie – zostanie przystosowane do Wiimote. Nowością ma być również możliwość przejęcia kontroli nad bramkarzem. Bardzo interesująco przedstawia się ponadto wykonywanie i, co ważne, blokowanie „super strzałów”, co odbywać się będzie oczywiście przy wykorzystaniu unikatowych możliwości nowego kontrolera Nintendo. Rozegrany mecz, w którym zwycięzcą okazał się niemiecki prezenter telewizyjny, zakończył się wynikiem 3:2 i wzbudził wiele emocji wśród zgromadzonych osób. Więcej informacji na temat Super Mario Strikers: Charged poznamy już wkrótce.

Ostatnim nowym tytułem przedstawionym przez Nintendo okazała się kontynuacja gry Battalion Wars, wydanej w zeszłym roku na GameCube. Zarówno Super Mario Strikers: Charged, jak i Battalion Wars 2 będą grywalne w boksie Nintendo. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak sprawdzić obie bardzo ciekawie zapowiadające się pozycje.

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #5

Na zakończenie części poświęconej Wii można było zapoznać się ze zwiastunami wielu innych gier na tenże sprzęt. Praktycznie wszystkie pochodzą z czasów tegorocznych targów E3 i nie wnoszą do tematu niczego nowego. Poznaliśmy również listę największych producentów gier, wspierających nową konsolę stacjonarną Nintendo. Oto oni: EA, Sega, THQ, Activision, Konami, Namco, Square Enix, Capcom oraz Ubisoft.

Były to ostatnie informacje zaprezentowane w trakcie konferencji Nintendo podczas targów Games Convention. Nie ujawniono niestety żadnych najbardziej nas interesujących faktów, wiążących się z ceną oraz datą premiery Wii. Cieszy jednak to, że lipska impreza odgrywa coraz większa rolę. Już za jakiś czas zdamy Wam relację z kolejnego pokazu, zorganizowanego tym razem przez Microsoft.

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #6
GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #7
GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów - ilustracja #8

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej