Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2006, 12:00

autor: Jiker

Pierwszy film prezentujący Shenmue Online!

Shenmue to gra legenda. Dla wielbicieli firmy Sega i jej ostatniej konsoli, Dreamcasta, jest niczym pewnego rodzaju opus magnum, esensja wirtualnej rozrywki. Nic więc dziwnego, że pierwsze informacje o stworzeniu sieciowej wersji Shenmue wzbudziły wiele kontrowersji i spięć na górze. Wydaje się jednak, że późniejsze problemy zostały zażegnane. Efekt? Pierwszy film prezentujący Shenmue Online!

Shenmue to gra legenda. Dla wielbicieli firmy Sega i jej ostatniej konsoli, Dreamcasta, jest niczym pewnego rodzaju opus magnum, esencja wirtualnej rozrywki. Nic więc dziwnego, że pierwsze informacje o stworzeniu pecetowej, sieciowej wersji Shenmue wzbudziły wiele kontrowersji i spięć na górze. Wydaje się jednak, że późniejsze problemy na linii developer (JC Entertainment) – wydawca (Sega) zostały zażegnane. Efekt? Kilkuminutowy film prezentujący system rozgrywki Shenmue Online!

Film został ujawniony przez japoński serwis internetowy 4Gamers.net i prezentuje nam to, co Yu Suzuki przedstawił w trakcie imprezy China Joy 2006 pod koniec lipca 2006 roku. Ukazuje liczne aspekty gry – m.in. to, że poszczególne klasy postaci zostaną podzielone na kilka specjalizacji. Gracz, chcąc wytrenować postać w 100%, będzie musiał przejść pięć poziomów wtajemniczenia – dwa „ponadprzeciętne” i trzy „zaawansowane”. Wideo rzuca również światło na kwestie questów, które będą wykonywali pojedynczy gracze oraz całe drużyny. W momencie startu beta testów (data ich rozpoczęcia nie jest jeszcze znana) dostępnych będzie ok. 150 rozbudowanych zadań. Film przedstawia również liczne mini gry (m.in. rzutki, grę w kości), a także ponad trzyminutowy pokaz systemu walki. Całość trwa sześć i pół minuty. Odpowiedni plik możecie poprać z tego miejsca (uwaga: waży on ponad 172 MB).

Pierwszy film prezentujący Shenmue Online! - ilustracja #1

Ryo Hazuki – bohater pierwszych dwóch, przygodowych odsłon Shenmue

Yu Suzuki nie zdradził niestety daty premiery programu. Nie wiadomo również w jakich krajach zostanie wydane Shenmue Online. Szczegóły poznamy z pewnością już niebawem.

Film możecie również znaleźć w naszym serwisie GOL Video. Umieściliśmy go w tym miejscu. Miłego oglądania.