Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2005, 14:28

autor: Elrond

Osierocona Shenmue Online?

Na początku tego miesiąca na łamach japońskiego magazynu zajmującego się grami, 4Gamer.net, pojawiła się informacja o przerwaniu prac nad Shenmue Online. Dotychczasowy developer, firma JC Entertainment, nie doszedł do porozumienia z wydawcą gry, Segą, która powierzyła kontynuację tworzenia projektu nieznanemu studio z siedzibą w Tajwanie.

Na początku tego miesiąca na łamach japońskiego magazynu zajmującego się grami, 4Gamer.net, pojawiła się informacja o przerwaniu prac nad Shenmue Online. Dotychczasowy developer, firma JC Entertainment, nie doszedł do porozumienia z wydawcą gry, Segą, która powierzyła kontynuację tworzenia projektu nieznanemu studio z siedzibą w Tajwanie. Niby wszystko zostało wyjaśnione, ale okazuje się, iż nie do końca.

Po pierwsze, "rozstanie" obu firm nie przebiegło zbyt gładko i odbyło się w dość napiętej atmosferze, o czym poinformował redaktorów 4Gamer.net pracownik JC Entertainment a obecna sytuacja daleka jest od polubownego zakończenia. Co prawda " Sega oraz JC Entertainment poszukują sposobów na pokojowe załatwienie wzajemnych pretensji i nie chcą doprowadzić do sytuacji, w której przedstawiciele obu stron spotkają się w sądzie," ale ... Właśnie, tu pojawia się druga strona medalu - Sega nie może tak po prostu zmienić developera Shenmue Online bowiem, jak się okazało, JC Entertainment jest posiadaczem 50% praw intelektualnych do gry! I nie zamierza się ich pozbywać. Mamy więc swego rodzaju impas - ciekawe jak Sega wybrnie z tej, trzeba przyznać, niezbyt ciekawej sytuacji.