Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2006, 14:47

Nowe gry na Nintendo Wii za mniej niż $50

Cena gier na konsolę Nintendo Wii, wydawanych przez Nintendo, nie przekroczy $49.99 – ogłosili pracownicy firmy Electronic Arts. Tym samym potwierdzone zostały informacje ujawnione w trakcie targów E3.

Cena gier na konsolę Nintendo Wii, wydawanych przez Nintendo, nie przekroczy $49.99 – taką wiadomość zdradzili pracownicy firmy Electronic Arts. Tym samym potwierdzone zostały informacje ujawnione w trakcie targów E3.

Przedstawiciele Nintendo ogłosili wtedy, że cena nowych gier na Wii zostanie ustalona na poziomie podobnym do tego, na którym ukształtowane zostały ceny nowych pozycji na konsolę PS2, Xbox oraz GCN. Również Satoru Iwata, prezes Nintendo, stwierdził, że nie wyobraża sobie, by gry na Wii kosztowały więcej, aniżeli $50. Informację tę potwierdził przedstawiciel europejskiego oddziału Nintendo w dzisiejszej rozmowie, przeprowadzonej przez dziennikarzy serwisu Eurogamer.net. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że gry pokroju Metroid Prime 3: Corruption oraz Super Mario Galaxy będą kosztować średnio $10 mniej, niż nowości na konsolę Xbox 360.

Przy okazji warto zaznaczyć, że entuzjazm firmy EA, związany ze zbliżającą się premierą Wii, nie słabnie. Ciągle spływają do nas informacje o nowych grach, przygotowywanych z myślą o najnowszej konsoli stacjonarnej japońskiej firmy. Z pewnością najbliższe dni będą pod tym względem do siebie podobne.