Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 sierpnia 2006, 14:23

Konami zamyka hawajski oddział firmy

Lokalny, hawajski biuletyn Honolulu Star donosi, że japońska firma Konami planuje zlikwidowanie swojego studia, stacjonującego w mieście Waikiki. Do zdarzenia ma dojść pod koniec tego roku.

Lokalny, hawajski biuletyn Honolulu Star donosi, że japońska firma Konami planuje zlikwidowanie swojego studia, stacjonującego w mieście Waikiki. Do zdarzenia ma dojść pod koniec tego roku.

W hawajskim oddziale Konami pracuje obecnie ok. czterdziestu osób. Większość z nich znajdzie z pewnością zatrudnienie w pozostałych oddziałach wydawcy takich gier, jak Metal Gear Solid, czy Pro Evolution Soccer. Część jednak dostanie wolną rękę w szukaniu nowej pracy. Przyczyna takiego obrotu sprawy nie jest niestety znana. Pewne światło rzucił John Strom, pracownik firmy Enterpreis Honolulu, który sugeruje, że takie decyzje są wynikiem restrukturyzacji, którą przechodzi amerykański oddział Konami. Firma zamyka swoje regionalne studia, a załogę przenosi do dwóch gigantycznych oddziałów zlokalizowanych w Los Angeles oraz Las Vegas. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez Konami of America.

Hawajskie studio Konami wyprodukowało kilka mniej znaczących pozycji. Były wśród nich gry z serii Frogger, a także najnowsza część Dance Dance Revolution o podtytule Ultramix, przygotowana na konsolę Xbox.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej