Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Frogger (X360)

Frogger X360

Frogger to klasyczna zręcznościówka, która zadebiutowała w roku 1981. Dzięki ludziom ze studia Digital Eclipse, także posiadacze "trzystasześćdziesiątek" mogą zagrać w ten dość wiekowy tytuł.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Frogger (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

12lipca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frogger to klasyczna zręcznościówka, która zadebiutowała w roku 1981 i od tego czasu zdążyła pojawić się chyba na wszystkich najpopularniejszych platformach. Dzięki ludziom ze studia Digital Eclipse, także posiadacze "trzystasześćdziesiątek" mogą zagrać w ten dość wiekowy tytuł. Sposób zabawy nie zmienił się w stosunku do oryginału – w dalszym ciągu naszym zadaniem jest przeprowadzenie tytułowej żabki w bezpieczne miejsce.

Misje należy wypełniać przed upływem określonego czasu, unikając jednocześnie całego mnóstwa zagrożeń, czyhających na głównego bohatera. Pierwsza przeszkoda to droga pełna pędzących samochodów, z którymi zderzenie jest równoznaczne z końcem przygody. Po przebyciu trasy szybkiego ruchu stajemy w obliczu kolejnego wyzwania: rwącej rzeki. Na drugą stronę przedostaniemy się, wykorzystując unoszące się na wodzie obiekty (pnie drzew, żółwie etc.), jednocześnie uważając na wszelkiego rodzaju "utrudniacze" życia w rodzaju węży, aligatorów itp. Żeby zaliczyć planszę, musimy skutecznie ją przebyć pięć razy, zapełniając wszystkie wolne kryjówki u celu wędrówki. Po fakcie zabawa zaczyna się od nowa, tym razem jednak na wyższym poziomie trudności. Pewnym urozmaiceniem oraz szansą na zdobycie ekstra punktów, jest połykanie much albo też eskortowanie w bezpieczne miejsce wybranki serca żabiego protagonisty.

Autorzy przygotowali nieco odświeżoną wersję graficzną Froggera, ale możemy wybrać opcję umożliwiającą grę z użyciem klasycznego wyglądu. Ścieżka dźwiękowa również została zmieniona i dostępna jest wyłącznie ta nowa (niezależnie od rodzaju wybranej grafiki). Istnieje także opcja gry w dwie osoby, różniąca się nieco od oryginalnej (teraz obie żabki rywalizują obok siebie, w tym samym czasie). Frogger umożliwia też zabawę online w kilku trybach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Frogger

Klasyfikacja PEGI Frogger

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Frogger

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Kolejna obniżka cen gier z Xbox LIVE Arcade

wiadomość25 września 2007

Posiadacze X360 nie powinni spodziewać się, że jutro do oferty Xbox LIVE Arcade dołączą nowe tytuły. Zamiast tego Microsoft postanowił udostępnić kilka gier w niższej niż do tej pory cenie. Promocja ma charakter czasowy i potrwa przez tydzień, począwszy od drugiej w nocy w środę.

Frogger, Pac-Man i Street Fighter II w Xbox Live Arcade

wiadomość12 lipca 2006

Firma Microsoft dała znać wszystkim użytkownikom usługi Xbox Live, iż począwszy od tej środy wprowadza nową wakacyjną atrakcję w postaci programu „Xbox Live Arcade Wednesdays”. Polega on, ni mniej, ni więcej na tym, że co środę do pobrania w Xbox Live Arcade będą nowe, klasyczne gry. Zaczęto od legendarnego Froggera z 1981 roku.