Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2006, 12:18

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

American McGee otwiera studio deweloperskie w Chinach i zapowiada nową grę

American McGee, zaangażowany do tej pory w produkcję wielu gier, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach, właśnie otworzył nowe studio deweloperskie, którego siedziba mieści się w Szanghaju.

American McGee, zaangażowany do tej pory w produkcję wielu gier, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach, właśnie otworzył nowe studio deweloperskie, którego siedziba mieści się w Szanghaju. Twórca zdradził też pierwsze szczegóły na temat swojej nowej gry.

McGee swoją karierę w branży elektronicznej rozrywki zaczynał jako projektant poziomów do takich tytułów jak Doom II i Quake, choć gracze pamiętają go zapewne również dzięki jego własnym pozycjom – choćby American McGee’s Alice, Scrapland czy Bad Day LA.

O powstaniu nowego studia deweloperskiego w Chinach twórca poinformował za pośrednictwem swojego bloga. Czym zajmie się ono w pierwszej kolejności? Ponoć już rozpoczęły się prace nad nową pozycją, o której wiadomo jedynie to, że będzie ona podzielona na ukazujące się co jakiś czas epizody, a jej akcja toczyć się będzie w mrocznym świecie. Screenów pochodzących bezpośrednio z rozgrywki na razie brak, McGee zaprezentował jednak jeden obrazek, który może dać nam wyobrażenie, w jakim klimacie utrzymana będzie nowa gra.

American McGee otwiera studio deweloperskie w Chinach i zapowiada nową grę - ilustracja #1