Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Warlords (2012) (PS3)
OkładkaWarlords (2012) (PS3)

Warlords (2012)

Warlords to przygotowany przez studio Griptonite Games remake hitu znanego z konsoli Atari 2600. Rozgrywka łączy elementy klasycznej, arcadowej zręcznościówki i strategii czasu rzeczywistego.

Zręcznościowe | RTS | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warlords (2012) Premiera

9paź2012

PS3

14lis2012

X360

producent: Griptonite Games wydawca: Atari / Infogrames

Odświeżone Warlords jest zaadoptowane do wymagań współczesnych odbiorców. Zasady pozostają bardzo proste - zadaniem gracza jest obrona twierdzy przed przeciwnikiem przy pomocy ogromnej ruchomej tarczy, którą osłania mury. Przede wszystkim należy chronić się przed ognistymi kulami, wyrzucanymi z paszczy ogromnego smoka, krążącego nad polem bitwy. Pociski te odbijamy od osłony i kierujemy w stronę przeciwnika. Szkopuł w tym, że na ekranie pojawia się coraz więcej ognistych kul, które nieustannie przyspieszają, z czasem rozgrywka staje się więc trudniejsza.

Warlords dodaje do klasycznej mechaniki nowy element – gracz otrzymuje możliwość korzystania z usług oddziałów wojowników, którzy mogą wkroczyć na pole bitwy, aby zdobywać power-upy, gnębić przeciwnika, czy odbudowywać mury naszej twierdzy.

Tytuł ten oferuje grę wieloosobową dla 2-4 graczy, zarówno lokalnie jak i online. Dostępne są tryby: oblężenia w kooperacji, pojedynek 2 na 2, oraz oczywiście klasyczny „każdy na każdego” dla czterech graczy.

Protoplasta Warlords powstawał w zamierzchłych czasach, kiedy grafiką było kilka pikseli na krzyż. Remake porzuca ten minimalizm i oferuje oprawę audiowizualną adekwatną do współczesnych czasów, stosując szeroką paletę kolorów i bajkową stylistykę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Warlords (2012)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Warlords (2012) Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Playstation Network
X360
PS3