Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Professor Layton and Pandora’s Box (NDS)

Professor Layton and Pandora’s Box NDS

Professor Layton and Pandora's Box

Adresowana głównie do młodych odbiorców gra łącząca elementy przygodówki z zagadkami logicznymi. Profesor Layton wraz ze swym pomocnikiem wyruszają tropem złodzieja, który ukradł mityczną Puszkę Pandory.

Przygodowe | elementy logiczne | XIX wiek | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Professor Layton and Pandora’s Box (NDS)

producent: Level 5

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Professor Layton and Pandora’s Box to druga część przygodowej serii stworzonej przez studio Level 5. Z Curious Village wiążą ją nie tylko główni bohaterowie – tytułowy profesor Layton oraz jego pomocnik Luke, ale również wzorowana na francuskich komiksach oprawa graficzna, bardzo duża ilość łamigłówek oraz specjalne kody, które umożliwiają dostęp do kilku dodatkowych zagadek.

Akcja gry toczy się w wiktoriańskiej Anglii. W przeciwieństwie do pierwszej gry z serii – Curious Village główni bohaterowie podróżując odwiedzają kilka różnych miast w tym Londyn i Dropstone. Osią fabuły jest mityczna Skrzynka Pandory, którą odnalazł mentor profesora Laytona – dr. Schrader. Kiedy bohaterowie składają mu wizytę, zastają gospodarza bez śladu życia. Zauważają też, że ktoś skradł skrzynkę, która rzekomo ma sprowadzać śmierć na każdego, kto ją otworzy. Znalazłszy w mieszkaniu dr. Schradera zgubiony przez złodzieja bilet na pociąg Molentary Ekspres ruszają jego tropem. Nie wiedzą, że w ślad za nimi podąża inspektor Chelmey, szukający mordercy Schradera.

Rozgrywka w Professor Layton and Pandora’s Box opiera się głównie na rozwiązywaniu łamigłówek. Ogółem w grze znalazło się ponad 150 różnego rodzaju zagadek – od przesuwanych klocków, poprzez puzzle aż po zadania logiczne i matematyczne. Z reguły odznaczają się one umiarkowanym i średnim stopniem trudności, choć zdarzają się i takie, które wymagają sporej koncentracji.

Zastosowany przez twórców gry mechanizm podpowiedzi, wykupywanych za specjalne monety, pozwala jednak poradzić sobie nawet ze zbyt trudnymi dla gracza łamigłówkami.

Każda zagadka warta jest określoną ilość punktów. Zgromadzenie odpowiedniego wyniku popycha fabułę naprzód. Ponadto nagrodą za rozwiązanie łamigłówki mogą być zabawki dla chomika (pomagają Lukowi w tresurze zwierzątka), części do naprawy aparatu stłuczonego przez Sammy'ego lub składniki potrzebne do zaparzenia herbaty dla profesora i spotykanych postaci.

Professor Layton and Pandora’s Box korzysta funkcjonalności konsoli Nintendo DS, w tym m.in. dotykowego ekranu oraz łącza sieci bezprzewodowej, za pośrednictwem którego można pobrać z Internetu kolejne łamigłówki.

Oprawa wizualna gry utrzymana jest w stylistyce francuskich komiksów, charakterystycznej dla całej serii z Profesorem Laytonem. Muzykę na potrzeby Pandora's Box skomponował Tomohito Nishiura. Ścieżka dźwiękowa gry liczy 24 utwory, z których znaczna część inspirowana jest wpływami europejskimi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Professor Layton and Pandora’s Box

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Wieści ze świata (L.A. Noire, Portal 2, Crysis 2) 11/05/11

wiadomość11 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży serii Professor Layton, nowych mapach do Crysis 2, opóźnieniu mrocznych przygód Luciusa, narzędziach edycyjnych do Portal 2, nowym filmie na bazie Tekkena, a także kolejnych produkcjach twórców F.E.A.R. i Just Cause. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano szóstą część serii Professor Layton

wiadomość7 kwietnia 2011

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu o przygodach Profesora Laytona. Japońskie studio Level-5 poinformowało bowiem, że trwają już prace nad szóstą odsłoną serii.

Wieści ze świata (Red Faction, Dawn of War II, Capcom) 6/04/11

wiadomość6 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach Capcom, eksperymentalnych pomysłach PopCap Games, premierze Red Faction: Battlegrounds, terminie debiutu Section 8: Prejudice, a także nowej, rocznicowej odsłonie przygód Sonica. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

wiadomość18 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano crossover przygód Phoenixa Wrighta i Professora Laytona
Zapowiedziano crossover przygód Phoenixa Wrighta i Professora Laytona

wiadomość20 października 2010

Dwójka jednych z najbardziej popularnych bohaterów gier na przenośną konsolę Nintendo DS – Phoenix Wright i Professor Layton - doczeka się wspólnej produkcji. Crossover - zapowiedziany podczas wczorajszej konferencji prasowej studia Level-5, odpowiedzialnego za gry z Professorem Laytonem w roli głównej - będzie nosił tytuł Professor Layton vs. Gyakuten Saiban (pod nazwą Gyakuten Saiban seria Ace Attorney ukazuje się w Kraju Kwitnącej Wiśni).