Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2011, 10:48

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano szóstą część serii Professor Layton

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu o przygodach Profesora Laytona. Japońskie studio Level-5 poinformowało bowiem, że trwają już prace nad szóstą odsłoną serii.

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu o przygodach Profesora Laytona. Japońskie studio Level-5 poinformowało bowiem, że trwają już prace nad szóstą odsłoną serii.

Zapowiedziano szóstą część serii Professor Layton - ilustracja #1

Professor Layton and the Mask of Miracle

Niestety, nie wiemy nic ponad to, że gra znajduje się obecnie w produkcji. Nie podano nawet platformy docelowej. Cztery pierwsze odsłony serii ukazały się na Nintendo DS, podczas gdy piąta, zatytułowana Professor Layton and the Mask of Miracle, była jednym z japońskich tytułów startowych dla 3DS. Do tej pory sprzedano już ponad ćwierć miliona egzemplarzy tej ostatniej produkcji. Pomimo sporego sukcesu nowej konsoli przenośnej Nintendo wiele firm wciąż jednak wspiera również poprzednią generacje tego urządzenia, więc trudno przewidzieć na jakim sprzęcie ostatecznie wyląduje szósta odsłona cyklu.

Serię zapoczątkowało wypuszczone w 2007 roku Professor Layton and the Curious Village. Do dzisiaj w samej Japonii sprzedano ponad milion egzemplarzy tego tytułu, podczas gdy na całym świecie rozeszło się aż 11 milionów gier z całego cyklu. Marka stała się tak popularna, że doczekała się komiksowej adaptacji oraz pełnometrażowej kreskówki, a szykowane są już kolejne dwie kinowe animacje. W produkcji znajduje się ponadto Professor Layton vs. Ace Attorney, w którym wystąpią postacie znane z serii Phoenix Wright.