Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2010, 11:30

autor: Jiker

Wieści ze świata (Halo, Enslaved: Odyssey to the West, Aion) 23/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości marki Halo, grze o przygodach agenta Rexa, pierwszym dodatku DLC do Enslaved, a także pierwszej rocznicy gry MMO Aion. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości marki Halo, grze o przygodach agenta Rexa, pierwszym dodatku DLC do Enslaved, a także pierwszej rocznicy gry MMO Aion. Zapraszamy do lektury.

Halo

Czyżby studio 343 Industries, które przejęło od Bungie pieczę nad marką Halo, miało w planach częstszą publikację nowych gier z serii? W rozmowie z serwisem IGN taką właśnie możliwość zasugerował Phil Spencer, wiceprezes firmy Microsoft Game Studios. Przypominamy, że od 2002 roku na rynku ukazało się sześć gier z cyklu Halo, z czego cztery ostatnie – Halo 3, Halo Wars, Halo 3: ODST oraz Halo: Reach – w przeciągu ostatnich trzech lat.

Generator Rex

Firmy Cartoon Network oraz Activision poinformowały o podpisaniu umowy, na mocy której druga z wymienionych sfinansuje produkcję gry bazującej na marce Generator Rex. Wcielimy się w niej w tytułowego, 15-letniego super agenta, zdolnego do wytwarzania z własnego ciała zaawansowanych technologicznie broni oraz pojazdów. Produkcja zostanie wydana w 2011 roku na Xboksa 360, PlayStation 3, PSP, DS oraz Wii.

Enslaved: Odyssey to the West

Namco Bandai poinformowało, że tuż po premierze przygodowej gry akcji Enslaved: Odyssey to the West do sprzedaży wprowadzony zostanie pierwszy dedykowany jej dodatek DLC. Rozbuduje on produkcję o nowy epizod z udziałem Pigsy’ego, starego przyjaciela rodziny Trip, zakochanego po uszy w towarzyszce niedoli Monkeya. Komiczny bohater, którego poznamy szerzej w połowie głównego wątku Enslaved, zagra w rozszerzeniu pierwsze skrzypce. Podejrzewa się, że w dodatku zostaną przedstawione wydarzenia sprzed historii z podstawowej wersji gry. Przypominamy, że do jej premiery dojdzie na początku przyszłego miesiąca.

Wieści ze świata (Halo, Enslaved: Odyssey to the West, Aion) 23/09/10 - ilustracja #1

Aion

Aion obchodzi pierwszą rocznicę premiery na rynkach anglojęzycznych (w Stanach Zjednoczonych debiutował 22 września 2009 roku, a w Europie trzy dni później). Z tej okazji główny producent gry, Lance Stites, podziękował wszystkim graczom za współpracę i wsparcie, a także poinformował, że najwytrwalsi z nich otrzymają specjalną nagrodę – peta Aqua Griffo.

Capcom / Level-5

Keiji Inafune (Onimusha, Dead Rising) oświadczył, że firma Capcom nawiązała bliższą współpracę z japońskim deweloperem Level-5 (Dragon Quest, Dark Cloud, Rogue Galaxy, White Knight Chronicles). W chwili obecnej nie są niestety znane żadne istotne szczegóły na temat kooperacji. Być może jednym z projektów, nad którymi pracuje aktualnie studio Level-5, będzie kolejna odsłona bestsellerowych przygód Professora Laytona znanych posiadaczom Nintendo DS. Z informacji ujawnionych przez Inafune wynika, że cztery wydane dotąd części serii rozeszły się w nakładzie ponad 9,5 miliona egzemplarzy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

Asura’s Wrath

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Blade Kitten

EA Sports MMA - TGS 2010

Vanquish - TGS 2010

Mega Man Universe - gameplay

NBA Jam - gameplay

Gramy w Quantum Theory Gramy!

Facepalm - MODnie video magazyn

Enslaved: Odyssey to the West - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Fallout: New Vegas - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Resident Evil 5 - TGS 2010

Shaun White Skateboarding - wyzwania

Okamiden - TGS 2010

gry