Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Resident Evil: The Mercenaries 3D (3DS)

Resident Evil: The Mercenaries 3D 3DS

Poboczna odsłona kultowego cyklu gier akcji utrzymanych w konwencji survival horroru, opracowana przez firmę Capcom z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Filar omawianej produkcji stanowi tryb Mercenaries, znany z Resident Evil 4 i Resident Evil 5.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Resident Evil: The Mercenaries 3D (3DS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

2czerwca2011

1lipca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: The Mercenaries 3D to druga część kultowej serii survival horror wydana na Nintendo 3DS. Tym razem gracze otrzymują możliwość zagrania w wariację na temat trybu Mercenaries Mode, znanego z gier Resident Evil 4 oraz Resident Evil 5. Produkcja została opracowana przez firmę Capcom.

Zgodnie z nazwą Resident Evil: The Mercenaries 3D pozwala wziąć udział w wymagających misjach najemników znanych z Resident Evil 4 i Resident Evil 5 na stacjonarne konsole, wzbogaconych o nowe opcje zabawy oraz szereg dodatkowych grywalnych postaci znanych fanom serii. Gracze zmagają się w nich z hordami przeciwników i nieubłaganie biegnącym czasem, walcząc o jak najlepszy wynik punktowy.

Możemy wcielić się w jednego z kilku bohaterów – m.in. w Chrisa Redfielda, Claire Redfield, Jacka Krausera i Hunka – przy czym każdy z nich posiada zarówno wady, jak i zalety. Rozgrywkę toczy się w towarzystwie postaci kontrolowanej przez sztuczną inteligencję, lub też przez przyjaciela z drugim Nintendo 3DS (WiFi). W grze zaimplementowano również system rozwoju postaci oraz posiadanych broni.

Wzorem Resident Evil: Revelations, w Resident Evil: The Mercenaries 3D zastosowanie znalazł zupełnie nowy system sterowania, pozwalający sprawować pełną kontrolę nad postacią (w trakcie celowania do przeciwników możemy chodzić). W niepamięć odchodzą zatem sytuacje, gdy podczas walki gracz był zmuszony do pozostawania w miejscu i narażania się na ataki zombiaków oraz innych stworów. W Revelations po lokacjach można biegać i strzelać jednocześnie w sposób jak najbardziej swobodny. Pociągnęło to jednak za sobą zwiększenie poziomu trudności gry – przeciwnicy są szybsi i sprytniejsi.

Produkcja robi użytek z wbudowanego w konsolę łącza Wi-Fi, umożliwiając toczenie rozgrywki w trybie kooperacji (dedykowanym dwóm osobom). Wykorzystuje również inne funkcje konsoli Nintendo 3DS, w tym wsparcie dla technologii 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Resident Evil: The Mercenaries 3D

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: The Mercenaries 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Resident Evil – od A do Z
Resident Evil – od A do Z

wiadomość19 marca 2012

Na bieżący rok zaplanowano aż trzy premiery gier należących do marki Resident Evil. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić Wam jej genezę, wyjaśnić dlaczego znacznie przyczyniła się do rozwoju gier wideo, a także zaprezentować szereg ciekawostek i z nią związanych.

Wyniki firmy Capcom – Monster Hunter, Street Fighter i Resident Evil w czołówce

wiadomość31 lipca 2011

Capcom przedstawił wyniki finansowe za miniony kwartał biznesowy (od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku). Japoński producent i wydawca zarobił najwięcej na swoich najmocniejszych markach – Street Fighter, Monster Hunter oraz Resident Evil.

Capcom odnosi się do kontrowersji wokół Resident Evil: The Mercenaries 3D

wiadomość30 czerwca 2011

Kontrowersyjna decyzja Capcomu o zablokowaniu możliwości usunięcia zapisanych stanów gier z Resident Evil: The Mercenaries 3D spotkała się z ogromnym sprzeciwem ze strony graczy. Przedstawiciel firmy postanowił w końcu skomentować całą sprawę.

Capcom znalazł nowy sposób na walkę z rynkiem wtórnym gier

wiadomość27 czerwca 2011

Niepokojące wieści dochodzą zza oceanu. Jeden z użytkowników forum internetowego Neogaf zamieścił zdjęcie części instrukcji do amerykańskiego wydania Resident Evil: The Mercenaries 3D. Zaprezentowany fragment informuje nas o tym, że nie ma możliwości zresetowania danych dotyczących zapisu gry.

Zapowiedziano piąty film Resident Evil

wiadomość7 marca 2011

Mamy dobrą wiadomość dla fanów ekranizacji gier wideo, a zwłaszcza dla osób kibicujących kinowym adaptacjom serii Resident Evil. Jak donosi serwis Box Office Mojo Sony Pictures ujawniło, że piąty film – roboczo zatytułowany Resident Evil 5 – pojawi się w kinach 14 września 2012 roku.