Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Resident Evil: The Mercenaries 3D (3DS)
OkładkaResident Evil: The Mercenaries 3D (3DS)

Resident Evil: The Mercenaries 3D 3DS

Poboczna odsłona kultowego cyklu gier akcji utrzymanych w konwencji survival horroru, opracowana przez firmę Capcom z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Filar omawianej produkcji stanowi tryb Mercenaries, znany z Resident Evil 4 i Resident Evil 5.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: The Mercenaries 3D Premiera 3DS

2czerwca2011

pudełko PL

1lipca2011

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Resident Evil: The Mercenaries 3D

Resident Evil: Revelations

Zero Escape: Zero Time Dilemma

Tank Troopers

Resident Evil: The Mercenaries 3D to druga część kultowej serii survival horror wydana na Nintendo 3DS. Tym razem gracze otrzymują możliwość zagrania w wariację na temat trybu Mercenaries Mode, znanego z gier Resident Evil 4 oraz Resident Evil 5. Produkcja została opracowana przez firmę Capcom.

Zgodnie z nazwą Resident Evil: The Mercenaries 3D pozwala wziąć udział w wymagających misjach najemników znanych z Resident Evil 4 i Resident Evil 5 na stacjonarne konsole, wzbogaconych o nowe opcje zabawy oraz szereg dodatkowych grywalnych postaci znanych fanom serii. Gracze zmagają się w nich z hordami przeciwników i nieubłaganie biegnącym czasem, walcząc o jak najlepszy wynik punktowy.

Możemy wcielić się w jednego z kilku bohaterów – m.in. w Chrisa Redfielda, Claire Redfield, Jacka Krausera i Hunka – przy czym każdy z nich posiada zarówno wady, jak i zalety. Rozgrywkę toczy się w towarzystwie postaci kontrolowanej przez sztuczną inteligencję, lub też przez przyjaciela z drugim Nintendo 3DS (WiFi). W grze zaimplementowano również system rozwoju postaci oraz posiadanych broni.

Wzorem Resident Evil: Revelations, w Resident Evil: The Mercenaries 3D zastosowanie znalazł zupełnie nowy system sterowania, pozwalający sprawować pełną kontrolę nad postacią (w trakcie celowania do przeciwników możemy chodzić). W niepamięć odchodzą zatem sytuacje, gdy podczas walki gracz był zmuszony do pozostawania w miejscu i narażania się na ataki zombiaków oraz innych stworów. W Revelations po lokacjach można biegać i strzelać jednocześnie w sposób jak najbardziej swobodny. Pociągnęło to jednak za sobą zwiększenie poziomu trudności gry – przeciwnicy są szybsi i sprytniejsi.

Produkcja robi użytek z wbudowanego w konsolę łącza Wi-Fi, umożliwiając toczenie rozgrywki w trybie kooperacji (dedykowanym dwóm osobom). Wykorzystuje również inne funkcje konsoli Nintendo 3DS, w tym wsparcie dla technologii 3D.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Resident Evil: The Mercenaries 3D cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: The Mercenaries 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.