Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiNDS
Okładka Safecracker (NDS)
OkładkaSafecracker (NDS)

Safecracker

Safecracker to gra przygodowa przygotowana przez studio Daydream Software. Gracze wcielają się w rolę tytułowego "kasiarza", który wynajęty został przez rodzinę zmarłego miliardera Duncan Walter Adams, by otworzyć sejfy znajdujące się w jego posiadłości.

Przygodowe

Safecracker to najnowsza propozycja firmy specjalizującej się w grach przygodowych, The Adventure Company.

Tytuł gry odnosi się do osoby, która zajmuje się otwieraniem (a raczej włamywaniem do) sejfów. I tą osobą jesteś Ty drogi graczu. Fabuła gry nie jest zbyt skomplikowana. Ot, pewnemu miliarderowi zeszło się z tego łez padołu. Teraz jego bogata rodzina, która chce być jeszcze bardziej bogata, zatrudnia Cię, jako wybitnego znawcę sejfów i sposobów ich otwierania, do odszukania ostatniej woli ich krewnego. Problem w tym, iż zmarły miliarder, Duncan Walter Adams, był dość ekscentryczny, co przejawiało się m.in. w manii kolekcjonowania kas pancernych. W posiadłości Duncana znajduje się dokładnie 35 sejfów, a w jednym z nich ukryty jest jego testament. Stawka jest wysoka, musisz więc wykorzystać całe swoje doświadczenie, inteligencję, umiejętność dedukcji oraz rozwiązywania zagadek aby podołać postawionemu przed Tobą zadaniu.

Twórcy gry przygotowali wymagające i ciekawe zagadki do rozwiązania oraz ponad 30 pomieszczeń w rezydencji, przedstawionych w ładnej i szczegółowej oprawie graficznej. Otwarcie każdego z sejfów owocuje otrzymaniem wskazówek pomocnych w pokonaniu następnego wyzwania, aż do ostatecznego, po pokonaniu którego czeka Cię sława i pieniądze.

Ostatnia modyfikacja 23 lipca 2009

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Safecracker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Safecracker Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 700 MB HDD
PC
Wii
NDS