Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society (NDS)

Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society NDS

Kolejna odsłona przygód tytułowej pani detektyw. Tym razem Nancy Drew musi zająć się odnalezieniem pewnej cennej księgi, co pozwoli jej na zdobycie członkostwa w klubie zrzeszającym najlepszych detektywów z całego świata.

Przygodowe | książki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

15lipca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society jest drugą już grą opowiadającą o przygodach słynnej pani detektyw, którą zdecydowano się wydać na konsolę Nintendo DS. Ponownie mamy do czynienia z klasyczną przygodówką, za produkcję której odpowiedzialna jest firma Gorilla Systems. Developer ten na DS-a opracował też między innymi takie gry jak Strawberry Shortcake: Pet Day Party czy The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure.

Wątek fabularny opisywanej odsłony przygód Nancy Drew nawiązuje do tytułowego klubu, zrzeszającego najlepszych detektywów z całego świata. Tytułowa bohaterka stara się o zdobycie członkowsta w Clue Bender Society, aczkolwiek zostaje zmuszona do rywalizacji z dwoma innymi kandydatami. Przepustką do zdobycia stałego miejsca wśród członków klubu wydaje się być rozwikłanie ważnej sprawy kryminalnej. Dotyczy ona kradzieży pewnej cennej księgi, zawierającej najpilniej strzeżone tajemnice świata.

Zabawa podzielona jest na dziewięć zasadniczych rozdziałów. Do kolejnych etapów można awansować dopiero wtedy, gdy rozwiązało się wszystkie postawione przez grę problemy. Tytułowa pani detektyw w trakcie swojego śledztwa zajmuje się teraz między innymi pozyskiwaniem odcisków palców oraz ich analizą. Nowe obowiązki Nancy dotyczą też między innymi konieczności śledzenia podejrzanych oraz poddawania ich skomplikowanym przesłuchaniom. W większości sytuacji główna bohaterka przemieszcza się o własnych siłach, choć nie zabrakło też scen, w których wykorzystuje się skutery śnieżne oraz łodzie. Istotną rolę odgrywa teraz telefon komórkowy Nancy, w którym gromadzone są wszystie istotne dla przebiegu śledztwa informacje.

Zabawa odbywa się z użyciem ekranu dotykowego konsoli. W taki sposób między innymi analizuje się dowody, używa podręcznej mapy, czy uczestniczy w znanych z poprzedniej części serii mini-grach detektywistycznych. Gra oferuje też pełne wsparcie dla mikrofonu konsoli, którego użycie jest niekiedy konieczne do pozyskania dodatkowych dowodów. Oprawa wizualna The Mystery of the Clue Bender Society prezentuje zbliżony poziom wykonania do pierwszej części cyklu. Właściwa akcja jest więc ukazywana na górnym ekranie DS-a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society

Klasyfikacja PEGI Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Nowa gra z serii Nancy Drew zmierza na Nintendo DS

wiadomość14 lutego 2008

Majesco Entertainment zaanonsowało kolejną grę z serii Nancy Drew o podtytule The Mystery of the Clue Bender Society. Platformą docelową jest kieszonsolka Nintendo DS, zaś za produkcję odpowiada ekipa Gorilla Systems.