Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Another Code R (Wii)

Another Code R Wii

Kontynuacja przygód nastoletniej Ashley, starającej się rozwikłać tajemnice niewyjaśnionej śmierci swoich rodziców. Historia rozwija wątki, przedstawione w poprzednich częściach serii, wydanych na platformie Nintendo DS.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Another Code R (Wii)

producent: CING

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

5lutego2009

26czerwca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Another Code R to gra przygodowa będąca kontynuacją historii opowiedzianej w pierwszej odsłonie serii, wydanej w 2005 roku wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS. Produkcję, podobnie jak i pierwowzór, przygotowało studio CING, natomiast kwestiami wydawniczymi zajął się koncern Nintendo.

Nowa przygoda Ashley Mizuki Robbins ma miejsce w dwa lata po wydarzeniach opowiedzianych w Another Code. Szesnastoletnia już bohaterka w niecodziennych okolicznościach dowiaduje się, że w napadzie, w którym mieli zginąć jej rodzice śmierć poniosła jedynie matka. Jej ojciec, Richard, który przez wiele lat ukrywał ten fakt, decyduje się zaprosić naszą bohaterkę do Juliet Lake, gdzie spędza czas w swoim tajnym laboratorium. Zadaniem Ashley jest zwiedzenie okolicy oraz wyciągnięcie jak największej ilości informacji, dzięki którym poznamy oficjalny powód śmierci jej rodzicielki. Pomoże w tym fakt, że niegdyś odwiedziła to miejsce wspólnie z matką.

Postać Ashley kontrolujemy przy pomocy Wiimote’a, którym wskazujemy kierunek, w którym ma się udać bohaterka, jak i przedmioty, jakimi powinna się zainteresować. Te ostatnie należy w odpowiedni sposób badać, szukając jakichkolwiek znaków, mogących pchnąć fabułę do przodu. Ponadto Ashley korzysta z aparatu fotograficznego oraz uczestniczy w licznych mini-grach, dzięki którym jest w stanie wejść w posiadanie wymaganych przedmiotów lub wskazówek. Pomocne informacje można również pozyskać od mieszkańców Juliet Lake, którzy nie są jednak zbyt skorzy do współpracy.

Zabawie towarzyszy relaksująca muzyka, a także przyjemna dla oka oprawa graficzna stworzona w stylu cel-shading, przywodząca na myśl pierwszą odsłonę serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Another Code R

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.