Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2014, 12:00

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Game of Thrones: A Telltale Games Series, Space Engineers, Unity) 10/10/14

Dziś piszemy m.in. o spekulacjach na temat Game of Thrones: A Telltale Games Series, darmowym weekendzie z grą Space Engineers oraz plotkach na temat sprzedaży silnika Unity. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 11.10):

 1. Hammerwatch – obniżka 75% – 2,24 euro (ok. 9 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 13.10):

 1. Focus Home Interactive Publisher Weekend – obniżka cen tytułów wydawcy, WWW
 2. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst – obniżka 67% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW
 3. Space Engineers (wczesny dostęp) – obniżka 40% – 11,39 euro (ok. 48 zł), WWW, darmowy weekend (do godziny 22:00 w niedzielę)

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 13.10) – obniżka cen 94 tytułów, WWW

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Najpierw „Forrester”, teraz „ironwoods” – czyżbyśmy w Grze o Tron od Talltale Games mieli grać leśniczym?
Najpierw „Forrester”, teraz „ironwoods” – czyżbyśmy w Grze o Tron od Talltale Games mieli grać leśniczym?

Studio Telltale Games – pracujące obecnie nad grą przygodową Game of Thrones: A Telltale Games Series – opublikowało na Twitterze kolejny obrazek z cytatem z sagi Pieśń Lodu i Ognia (widoczny powyżej). Dotyczy on majestatycznych, surowych drzew rosnących na północy Westeros: „(…) uparte drzewa strażnicze, uzbrojone w szarozielone igły, potężne dęby oraz graby równie stare jak cała ta ziemia.” – uwypuklonym przez twórców słowem kluczem jest tu „graby” (ang. ironwoods). Poprzedni tego typu zabieg dewelopera zapoczątkował sporo plotek na temat fabuły komputerowej adaptacji serii książek fantasy autorstwa G. R. R. Martina. Co takiego fani wydedukują tym razem?

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Firma Capcom ogłosiła, że Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy ukaże się w Europie 11 grudnia 2014 roku (9 grudnia w Ameryce Północnej). Zestaw, szykowany z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo 3DS, ma zawierać odświeżone wersje trzech odsłon słynnego cyklu gier prawniczych: Phoenix Wright: Ace Attorney, Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All oraz Phoenix Wright: Ace Attorney - Trials and Tribulations. Tytuł będzie się dało nabyć drogą cyfrową w cenie 29,99 euro (ok. 125 zł).

Legend of Grimrock II

Studio Almost Human zaprasza fanów do przeprowadzenia testu kompatybilności gry Legend of Grimrock II. Na oficjalnej stronie produkcji twórcy linkują do pliku torrent, zawierającego próbkę produkcji. Nie jest to jednak jej grywalna wersja, a coś w rodzaju benchmarka – trójwymiarowa animacja na silniku gry z muzyką w tle. Przed uruchomieniem testu, warto się upewnić, czy nasz komputer spełnia wymagania sprzętowe tytułu.

Capcom

Ostatni wywiad z Yoshinori Ono zdradza pewną ciekawostkę na temat polityki wydawniczej firmy Capcom. Otóż, aby gra doczekała się sequela, musi sprzedać się w liczbie co najmniej 2 milionów egzemplarzy – jeśli się to nie uda, deweloperzy wyciągają wnioski ze swojej „porażki” i starają się nie powtórzyć błędów w przypadku innych produkcji.

Unity

Serwis CNET donosi, że właściciele Unity Technologies zamierzają sprzedać firmę, a wśród potencjalnych nabywców znajduje się korporacja Google. Cross-platformowy silnik Unity jest wykorzystywany do produkcji wielu gier, a jednym z ostatnich przykładów jest Hearthstone: Heroes of Warcraft od studia Blizzard Entertainment. Trudno powiedzieć, jak ewentualna sprzedaż technologii mogłaby wpłynąć na jej dostępność i przyszły rozwój.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Call to Arms
 2. Endless Legend
 3. Ryse: Son of Rome
 4. Flockers
 5. Football Manager 2015
 6. Sleeping Dogs: Definitive Edition

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Trials Fusion Welcome to the Abyss DLC trailer
 2. World of Tanks Furia - gameplay
 3. War Thunder update 1.43
 4. Digimon All-Star Rumble trailer
 5. Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn trailer