Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2014, 16:58

Pierwsze teorie na temat Game of Thrones: A Telltale Games Series

Publikacja pojedynczego cytatu z książkowej serii Pieśni Lodu i Ognia przez studio Telltale Games wywołała w sieci burzę spekulacji. Powstały już pierwsze teorie na temat fabuły, bohaterów oraz umiejscowienia gry na tle wydarzeń z literackiego i serialowego pierwowzoru.

Oto i zalety prac nad tytułami powiązanymi z wielkimi markami – wystarczył jeden cytat, promujący nadchodzącą produkcję Telltale Games, opartą o książki z serii Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina oraz serial Gra o Tron, a w sieci już pojawił się szereg domysłów na temat fabuły oraz bohaterów.

Cytat pochodzi z piątej części serii o tytule Taniec ze smokami.

Trudno powiedzieć, by znane z Walking Dead oraz The Wolf Among Us studio ujawniło jakiekolwiek informacje – z drugiej jednak strony, wcale nie musiało. Pojedynczy obrazek, który możecie zobaczyć powyżej, wystarczył, by brytyjski portal IGN zaserwował nam dokładną analizę, którą znajdziecie pod tym adresem. Uwaga – sporo tutaj informacji, które mogą zrujnować przyjemność z czytania i oglądania tym, którzy nie są na bieżąco z literackim pierwowzorem. W skrócie: najpopularniejsza teoria zakłada, że wcielimy się w członka rodu Forresterów (jako że jest on wyszczególniony w cytacie), zaś nasze działania ograniczą się do terytorium Deepwood, gdzie pomożemy Stannisowi Baratheonowi w odzyskaniu tego terenu dla rodu Gloverów.

Zapytani o więcej szczegółów, przedstawiciele Telltale Games odmówili komentarza, obiecując przy okazji więcej informacji w najbliższym czasie. Trzeba jednak przyznać, że teoria IGN jest wyjątkowo prawdopodobna – ostatecznie taką samą taktykę (połączenie zupełnie nowych bohaterów z postaciami znanymi z telewizyjnego ekranu) studio przyjęło podczas tworzenia Walking Dead. Zagłębienie się w dzieje klanu, o którym nawet w książkach trudno jest cokolwiek znaleźć, pozwoliłoby zespołowi na stworzenie oddzielnej historii, jednocześnie nie odcinając się od wydarzeń z literackiego i serialowego pierwowzoru.

Wygląda na to, że Telltale Games powierzy nam rolę bohatera niewspomnianego dotychczas w książkach i serialu. - Pierwsze teorie na temat Game of Thrones: A Telltale Games Series - wiadomość - 2014-08-30
Wygląda na to, że Telltale Games powierzy nam rolę bohatera niewspomnianego dotychczas w książkach i serialu.

Produkcja Telltale Games na podstawie Pieśni Lodu i Ognia oraz Gry o Tron początkowo miała się ukazać w tym roku, wygląda jednak na to, że będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Tak jak w przypadku poprzednich tytułów tego studia (m.in. dwa sezony Walking Dead oraz Wolf Among Us), nadchodzące dzieło zostanie podzielone na odcinki. Ponadto amerykański deweloper pracuje nad zapowiedzianym na ten listopad Tales from the Borderlands.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games
  2. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o Tron

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej