Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2014, 10:08

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Icewind Dale: Enhanced Edition wyjdzie na urządzenia mobilne i PC

Firma Beamdog oficjalnie zapowiedziała grę Icewind Dale: Enhanced Edition, czyli odświeżoną wersję kultowej produkcji cRPG z 2000 roku. Tytuł ukaże się "kiedy będzie gotowy" na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych (iOS, Android).

Icewind Dale: Enhanced Edition w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Beamdog
  • Platformy sprzętowe: komputery osobiste i urządzenia mobilne (iOS, Android)
  • Data premiery: „kiedy będzie gotowa”

Przeszło dwa lata temu donosiliśmy, że sukces gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition może zaowocować odświeżonym Icewind Dale. Okazało się, że faktycznie tak się stanie, gdyż zapowiedziano Icewind Dale: Enhanced Edition. Produkcja zaoferuje wszystko to, co oryginalny projekt z 2000 roku plus sporo usprawnień, w tym: sześć rozszerzonych questów, zawierających materiał wycięty z oryginału, 60 nowych przedmiotów, dodatki Heart of Winter i Trials of the Luremaster, 122 zaklęcia i 31 nowych kombinacji ekwipunku przeniesionych z Baldur's Gate: Enhanced Edition, grywalną rasę półorków, międzyplatformowy multiplayer oraz tryb gry pozwalający na przejście kampanii bez uświadczenia napisu „Game Over”. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych (iOS i Android) „kiedy będzie gotowy”.

Icewind Dale: Enhanced Edition to odświeżony klasyk gatunku cRPG. - Icewind Dale: Enhanced Edition zapowiedziane. Gra ukaże się na PC-tach i urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2014-08-31
Icewind Dale: Enhanced Edition to odświeżony klasyk gatunku cRPG.

Przy okazji zaprezentowano także pierwszy zwiastun produkcji (do obejrzenia powyżej), kilka screenów oraz ujawniono wymagania sprzętowe. W przypadku urządzeń mobilnych trzeba będzie posiadać 2 GB wolnego miejsca w pamięci urządzenia i system operacyjny iOS 5.1, a w przypadku Androida od wersji 4.0 wzwyż. Natomiast jeżeli chodzi o komputery PC to wystarczy maszyna z następującymi podzespołami:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo,
  • Karta grafiki: obsługująca biblioteki Direct X 9.0c,
  • Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca,
  • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7 lub 8.
Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się na PC-tach i urządzeniach mobilnych. - Icewind Dale: Enhanced Edition zapowiedziane. Gra ukaże się na PC-tach i urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2014-08-31
Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się na PC-tach i urządzeniach mobilnych.

Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem Icewind Dale: Enhanced Edition to możecie już składać zamówienie przedpremierowe w sklepie studia Beamdog za 19,99 dolarów (około 64 zł). Osoby, które skuszą się teraz na zakup i wypełnią tę ankietę, otrzymają wkrótce dostęp do beta testów produkcji.

Icewind Dale to kultowa gra cRPG wyprodukowana w 2000 roku przez Black Isle Studios. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie AD&D Forgotten Realms, opanowanym przez niebezpieczne stwory. Za nową wersję produkcji odpowiada studio Beamdog, odpowiedzialne za dwie odsłony Baldur’s Gate: Enhanced Edition.