Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2007, 11:21

autor: Metatron

Gra Hotel Dusk: Room 215 na amerykańskich półkach sklepowych

Amerykańscy gracze mogą już cieszyć się grą Hotel Dusk: Room 215, wyczekiwaną przygodówką na NDS stworzoną przez studio Cing, odpowiedzialne za znakomity Another Code.

Amerykańscy gracze mogą już cieszyć się grą Hotel Dusk: Room 215, wyczekiwaną przygodówką na NDS stworzoną przez studio Cing, odpowiedzialne za znakomity Another Code.

Hotel Dusk jest określany jako interaktywna powieść, ponieważ duży nacisk w grze położony został właśnie na historię, która zapowiada się niezwykle interesująco. Akcja osadzona została w roku 1979. Gracze wcielają się w postać byłego policjanta imieniem Kyle Hyde, który w poszukiwaniu znajomego trafia do tytułowego hotelu. O jednym z pokoi w tym budynku krążą legendy, mówiące o tym, że spełnia on życzenia tych, którzy w nim nocują. Jest nim właśnie pokój 215, którego lokatorem zostaje Kyle. To jednak dopiero początek historii. Powoli bohater trafia na ślad tajemniczego morderstwa, które dokonało się przed trzydziestu laty.

Gra Hotel Dusk: Room 215 na amerykańskich półkach sklepowych - ilustracja #1

Podczas gdy rozgrywka w Another Code opierała się na eksploracji pomieszczeń, rozwiązywaniu zagadek oraz zbieraniu przedmiotów i wykorzystywaniu ich w odpowiednich miejscach, w grze Hotel Dusk najważniejszym elementem są dialogi. To od tego, w jaki sposób rozmawiamy z napotkanymi postaciami, zależeć będzie, czy zrobimy postępy w fabule.

Niezwykle interesująco przedstawia się oprawa graficzna gry. Podczas gdy tła są kolorowe, wizerunki postaci są czarno-białe i przywodzą na myśl ołówkowe szkice. Ciekawostką jest fakt, że do grania w Hotel Dusk: Room 215, musimy trzymać konsolę niczym książkę.

Europejscy miłośnicy przygotówek mogą pokusić się o import ze Stanów Zjednoczonych albo uzbroić się w cierpliwość i poczekać do marca, kiedy to gra trafić ma na nasz kontynent.