Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2010, 12:44

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Dante's Inferno, Blur, Vanquish) 8/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o tegorocznym QuakeCon, bankructwie studia CING, aktualizacji Dawn of War II, braku multiplayera w Vanquish oraz debiucie nowego DLC do Dante’s Inferno. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o tegorocznym QuakeCon, bankructwie studia CING, aktualizacji Dawn of War II, braku multiplayera w Vanquish oraz debiucie nowego DLC do Dante’s Inferno. Zapraszamy do lektury.

QuakeCon

QuakeCon 2010 powraca. Impreza organizowana przez firmy id Software, Bethesda Softworks oraz ZeniMax Media odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia w Hilton Anatole Hotel w Dallas, w Teksasie. QuakeCon będzie oczywiście otwarty dla wszystkich chętnych. Więcej szczegółów poznamy w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

CING

Japońskie studio deweloperskie CING, mające w dorobku przygodówki Another Code: Two Memories, Hotel Dusk: Room 215, Little King's Story na Nintendo DS i Wii, złożyło wniosek o upadłość. Firma posiada długi na poziomie ponad 2,5 miliona dolarów. W ostatnim czasie wyprodukowała ona przygodówkę Last Window: Midnight Promise na DS-a.

Gray Matter

Jane Jensen, autorka przygodowego cyklu Gabriel Knight, a także producentka pecetowej gry Gray Matter ogłosiła, że za ścieżkę dźwiękową do tego ostatniego tytułu odpowiedzialny będzie Robert Holmes (prywatnie mąż Jane). W przeszłości stworzył on soundtrack do Gabriel Knight. Gray Matter powinno zadebiutować w połowie bieżącego roku.

iPad

Firma Apple poinformowała, że jej nowy produkt – iPad – zadebiutuje w kwietniu bieżącego roku. W Stanach Zjednoczonych do premiery modelu pozbawionego funkcji 3G, kosztującego 499 dolarów, dojdzie 3 kwietnia (bogatsza wersja trafi do sklepów kilkanaście dni później). W kwietniu przeprowadzony zostanie także debiut w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Europejska cena iPada zostanie ogłoszona niebawem.

Blur

Studio Bizzare Creations ogłosiło, że w dniu debiutu gry wyścigowej Blur (PC, X360, PS3) nie dojdzie do publikacji żadnych DLC. Przedstawiciele firmy oświadczyli, że dodatki z pewnością powstaną – póki co jednak nikt nad nimi nie pracował. Pełna wersja Blur zadebiutuje na europejskim rynku 25 maja. Przypominamy, że dzisiaj ma miejsce oficjalny początek beta-testów sieciowego trybu rozgrywki.

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising

11 marca, czyli w dniu premiery rozszerzenia Chaos Rising do strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II, dojdzie do publikacji specjalnej aktualizacji podstawowej wersji gry. W jej ramach twórcy udostępnią wszystkim posiadaczom produkcji szereg dodatków. Ich pełny opis znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowe Dawn of War II.

Vanquish

Trzecioosobowa gra akcji Vanquish – nowe dzieło ekipy Platinum Games (m.in. Bayonetta) – zaoferuje graczom wyłącznie tryb single player. Według twórców wprowadzenie opcji wieloosobowej wymusiłoby wdrożenie zbyt wielu zmian do mechaniki zabawy, w związku z czym zadecydowali o całkowitej rezygnacji z multiplayera. Vanquish zostanie wydane w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Więcej informacji na temat gry znajdziecie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Dante's Inferno, Blur, Vanquish) 8/03/10 - ilustracja #1

Dante’s Inferno

Dodatek DLC The Dark Forest – rozszerzenie do gry akcji Dante’s Inferno, dostępne dotąd za darmo w amerykańskiej, ekskluzywnej Divine Edition na PS3 – trafiło do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live i PlayStation Network. W ramach DLC możemy ukończyć poziom osadzony tuż przed historią przedstawioną w podstawowej wersji gry. Dodatek kosztuje 400 punktów MS lub 4,99 euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Fallout: New Vegas X360

Fallout: New Vegas PC

Fallout: New Vegas PS3

Lara Croft and the Guardian of Light

Lost Planet 2

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Blur - Multiplayer Beta

Dead to Rights: Retribution - Z dziennika dewelopera #3

Dragon Age: Początek - Przebudzenie – The Disciples

Pure Futbol

Zeno Clash: Ultimate Edition - tryb kooperacji

Red Steel 2

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – multiplayer

Recenzja Final Fantasy XIII video recenzja

Gramy w Bad Company 2 - śnieżny wypad Gramy!

Przegląd tygodnia - dojdź do głosu! video magazyn

Kinówka - W krainie czarów video magazyn

Alpha Protocol: The Espionage RPG – Z dziennika dewelopera #5

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry