Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiU
Okładka Project Zero: Maiden of Black Water (WiiU)

Project Zero: Maiden of Black Water WiiU

Fatal Frame: Maiden of Black Water | Project Zero: Oracle of the Sodden Raven | Zero: The Black Haired Shrine Maiden

Piąta pełnoprawna odsłona cyklu survival horrorów zapoczątkowanego na konsoli PlayStation 2. W grze wcielamy się w postaci trójki bohaterów, którzy przybywają w okolice tajemniczej góry Hikayama, kierując się różnymi pobudkami osobistymi.

Przygodowe | survival horror | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Project Zero: Maiden of Black Water (WiiU)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

27września2014

22października2015

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fatal Frame: Maiden of Black Water to piąta pełnoprawna odsłona popularnej serii horrorów, zapoczątkowanej w 2001 roku na konsoli PlayStation 2. Tytuł został opracowany przez holding Koei Tecmo, powstały z połączenia firm Koei oraz pierwotnych twórców cyklu ze studia Tecmo. Gra jest trzecim z kolei tytułem serii (wliczając w to remake Fatal Frame II), który ukazał się wyłącznie na konsolach firmy Nintendo.

Historia opisana w Maiden of Black Water obraca się wokół góry Hikayama – tajemniczego miejsca, do którego zmierzają ludzie „idący drogą śmierci”. W grze śledzimy losy trójki bohaterów, którzy przybywają w wypełnione lasami, jeziorami i cmentarzami okolice góry, a każdym z nich kierują nieco inne pobudki. Pracownica kawiarni Yuuri Kozukata, posiadająca niezwykły dar wglądu we wspomnienia dotkniętych osób, wybiera się do Hikayamy w poszukiwaniu swojego szefa. Miu Hinasaki ma nadzieję odnaleźć zaginioną matkę, a niespełniony pisarz Ren Hojo poszukuje inspiracji do swojej nowej książki. Warto odnotować, że w grze pojawia się także ukryta postać bonusowa, a jest nią znana z serii Dead or Alive oraz Ninja Gaiden Ayane.

Mechanika rozgrywki nie odbiega w sposób znaczący od poprzednich odsłon Fatal Frame, a jednym z podstawowych elementów wyposażenia postaci jest tzw. Camera Obscura, czyli aparat służący do egzorcyzmowania duchów poprzez robienie im zdjęć. Gra podzielona jest na epizody, podczas których naszym zadaniem jest poszukiwanie wspomnianych wyżej, zaginionych osób. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy informacje, rzucające nieco więcej światła na poszczególne historie. Istotną rolę odgrywają tu paranormalne zdolności postaci oraz woda, która wzmaga magiczną moc aparatu, ale także i siłę przeciwników.

W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii, Maiden of Black Water oferuje znacznie większe i bardziej otwarte lokacje. Gra wykorzystuje też w sprytny sposób możliwości gamepada konsoli Wii U, który może służyć nam do wyświetlania mapy lub robienia zdjęć. Ponadto, wychylenie pada przed oddaniem strzału sprawia, że przeciwnicy otrzymują nieco większe obrażenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do Project Zero: Maiden of Black Water

Wymagania wiekowe Project Zero: Maiden of Black Water

18+

Danteveli_ Ekspert 26 listopada 2015

Żyjemy w czasach gdy klasyczne survival horrory są praktycznie martwym gatunkiem. Produkcje te zostały wyparte przez „YouTubowe straszaki”. Dlatego też powrót jednej z najlepszych horrorowych gier napawał mnie olbrzymią nadzieją. Jednak czy w obecnym świecie jest jeszcze miejsce dla tytułów takich jak Project Zero: Maiden of Black Water?

7.0
Powstają ekranizacje Silent Hill i Fatal Frame
Powstają ekranizacje Silent Hill i Fatal Frame

wiadomość3 lutego 2020

Fani survival horrorów mogą liczyć na ekranizacje dwóch popularnych marek. Christophe Gans ogłosił, że pracuje nad filmowymi adaptacjami serii Silent Hill oraz Fatal Frame.

Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)
Podsumowanie konferencji firmy Nintendo na E3 2015 (m.in. The Legend of Zelda: Triforce Heroes i Mario Tennis: Ultra Smash)

wiadomość16 czerwca 2015

Zakończyła się konferencja firmy Nintendo zorganizowana z okazji targów E3. Japoński gigant zapowiedział kilka produkcji, w tym Mario Tennis: Ultra Smash na Wii U oraz The Legend of Zelda: Triforce Heroes na 3DS-a. Pokazano także rozgrywkę ze Star Fox Zero i nie tylko.