Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Paper Mario Sticker Star (3DS)
OkładkaPaper Mario Sticker Star (3DS)

Paper Mario Sticker Star 3DS

Paper Mario Sticker Star to połączenie gry RPG z platformówką, w której po raz kolejny pomagamy Mario uwolnić księżniczkę Peach. Jest to ulepszona konwersja przeboju, który pierwotnie ukazał się na konsolę Nintendo 64. Etapy skonstruowane są w dwóch lub trzech wymiarach.

RPG | turowe | Mario | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Paper Mario Sticker Star Premiera 3DS

11listopada2012

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Seria Paper Mario, która zadebiutowała na konsoli Nintendo 64, jest duchowym spadkobiercą gry Super Mario RPG. W jej najnowszej odsłonie przeznaczonej na przenośną konsolę 3DS, twórcy nie zdecydowali się na dalekie odejście od modelu rozgrywki, ustalonego w poprzednich częściach.

Poszukując sposobu na uratowanie księżniczki Peach, Mario będzie przemierzał szereg różnorodnych i kolorowych lokacji, w których napotkamy ich zarówno przyjaźnie jak i wrogo nastawionych mieszkańców. Etapy skonstruowane są w dwóch lub trzech wymiarach. W wielu z nich, możemy zboczyć z utartej ścieżki i poszukać ukrytych skarbów czy monet.

W grze, podobnie jak w Epic Yarn czy w pozostałych częściach serii, bardzo dużą rolę odgrywa materiał z którego stworzono otoczenie i bohaterów. Świat gry wykonany jest w prawie całości z papierowych wycinanek, a postacie jakie spotkamy na swojej drodze są dwuwymiarowymi kawałkami papieru.

W czasie rozgrywki Mario kolekcjonuje specjalne naklejki, które przyklejone na mapę świata odblokują mu drogę do nowych lokacji, poza tym, zapewnią też przewagę w walce z przeciwnikami. Same potyczki z wrogami odbywają się trybie turowym, w którym wydajemy komendy naszemu bohaterowi.

Twórcy Paper Mario zadbali o to by grafika gry, była jak najbardziej kolorowa i przywodziła na myśl najlepsze tytuły z Mario w roli głównej. Trójwymiarowe efekty jakie oferuje konsola 3DS, świetnie sprawdzają się w przypadku tego tytułu, dodając niesamowitej głębi wszystkim odwiedzanym przez nas miejscom.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Paper Mario Sticker Star

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.