Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Yo-kai Watch 3 (3DS)
OkładkaYo-kai Watch 3 (3DS)

Yo-kai Watch 3 3DS

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yo-kai Watch 3 Premiera 3DS

7grudnia2018

pudełko PL

7grudnia2018

Nintendo eShop

7grudnia2018

producent: Level 5 wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Yo-kai Watch 3

Pokemon Sun

Pokemon Moon

Spider-Man: Turf Wars

Yo-kai Watch 3 to gra z gatunku jRPG. Podobnie jak poprzednie części serii, skupia się na toczeniu pojedynków, w których główny bohater wykorzystuje do pomocy małe stworki określane mianem Yo-kai. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała w 2013 roku i z miejsca stała się wielkim przebojem w Japonii, co poskutkowało pojawieniem się serialu animowanego, filmów kinowych oraz całej masy gadżetów z głównymi bohaterami. Za produkcję Yo-kai Watch 3 odpowiada studio Level-5, które zostało założone w 1998 roku. Deweloperzy mają w swoim portfolio między innymi takie pozycje, jak Ni no Kuni, White Knight Chronicles czy Rogue Galaxy.

Podobnie jak gry z cyklu Pokemon, w Kraju Kwitnącej Wiśni opisywana produkcja jest dostępna w dwóch wersjach – Tempura i Sushi. Różnią się one rodzajem dostępnych w grze Yo-kai, a także drobnymi szczegółami fabuły. Na Zachodzie zostały one scalone w jedną, zatytułowaną po prostu Yo-kai Watch 3.

Fabuła

Akcja Yo-kai Watch 3 rozgrywa się w miasteczku St. Peanutsburg, położonym gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Główny bohater – Keita – przeprowadza się tam razem z rodzicami z Sakura Town, jednak ku jego zdziwieniu obie lokacje nie różnią się od siebie tak bardzo. Okazuje się, że Yo-kai można spotkać także i tutaj, ale podobnie jak w rodzinnym mieście bohatera, nikt poza nim nie jest w stanie ich zobaczyć. Tę niezwykłą umiejętność zapewnia protagoniście specjalny zegarek, który niegdyś otrzymał w prezencie.

Mechanika

W trakcie rozgrywki w Yo-kai Watch 3 wykorzystujemy ów zegarek, zaprzyjaźniając się z kolejnymi Yo-kai i pomagając znajdującym się w mieście ludziom. Niekiedy wymaga to stoczenia walki z innymi stworkami. Jeżeli wyjdziemy z pojedynku zwycięsko, mamy szansę na wcielenie przeciwnika do naszej drużyny. Fabuła sporadycznie przenosi się także do innych lokacji, w których przejmujemy kontrolę nad drugą centralną postacią gry – nieco zwariowaną Inaho Misorą.

Walka odgrywa tu istotną rolę, a dodatkowo twórcy zrealizowali ją w ciekawy sposób. Na polu bitwy stają naprzeciwko siebie dwa trzyosobowe zespoły Yo-kai, które wykonują swoje ataki w systemie turowym. Kiedy przyjdzie nasza kolej, na dolnym ekranie konsoli kreślimy specjalne znaki, co pozwala na wykonywanie ataków. Dotykowe sterowanie zostało wykorzystane także podczas eksploracji świata – niektóre czynności, takie jak np. łowienie ryb, wymagają od gracza zaliczenia specjalnie zaprojektowanej minigry.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w Yo-kai Watch 3 została znacznie poprawiona względem poprzednich odsłon. Świat oraz modele wykonano z wykorzystaniem techniki cel-shading.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Yo-kai Watch 3 cena w dniu premiery: 149,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Yo-kai Watch 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.