Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2015, 14:34

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Snake wciąż prowadzi, ale Mario depcze mu po piętach. Top 10 UK (6-12 września)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain utrzymało pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier wideo w Wielkiej Brytanii. Śmiało poczyna sobie jednak Super Mario Maker, który w krótkim czasie wybił się na drugą pozycję.

W tygodniu od 6 do 12 września na pozycji lidera listy Top 10 UK utrzymał się Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, nie dając się wyprzedzić wąsatemu hydraulikowi, nawet pomimo 78-procentowego spadku sprzedaży w stosunku do tygodnia premierowego. W wyścigu po drugie miejsce Super Mario Maker zdołał pokonać Mad Maxa i zdaje się, że w kolejnym zestawieniu obejmie prowadzenie, jako że tytuł zadebiutował dopiero 11 września. Edytor poziomów Mario stał się jednocześnie czwartą najlepszą premierą spośród gier na konsolę Wii U – zaraz po Mario Kart 8, Super Smash Bros. oraz Nintendo Land.

Z trzeciego na szóste miejsce zepchnięte zostało Gears of War: Ultimate Edition. Póki co odświeżona wersja pierwszych Gearsów trafiła wyłącznie na Xboksa One, ale w przyszłym miesiącu ma się pojawić również wersja pecetowa.

1.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

2.

Super Mario Maker

3.

Mad Max

4.

Disney Infinity 3.0

5.

Until Dawn

6.

Gears of War: Ultimate Edition

7.

Grand Theft Auto V

8.

LEGO Jurassic World

9.

Minecraft: Xbox Edition

10.

Minecraft: PlayStation Edition