Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2015, 15:03

autor: Maiman

ORP Błyskawica trafi do World of Warships

Firma Wargaming, czyli twórcy darmowego World of Warships, poinformowała, że już w listopadzie tego roku do ich gry trafi polski niszczyciel – ORP Błyskawica.

World of Warships w skrócie:
  • Producent i wydawca: Wargaming
  • Gatunek: symulacja, free-to-play
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Nasza ocena: 8,5/10 (Ferrou)

„Polski akcent w popularnej, międzynarodowej grze free to play? Jak najbardziej!” – do takiego wniosku doszedł deweloper World of Warships, który we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zapowiedział, iż w listopadzie tego roku do produkcji dodany zostanie polski okręt ORP Błyskawica. Będzie to niszczyciel poziomu VI typu premium, zatem jednostka dość potężna (World of Warships oferuje 10 klas niszczycieli), dostępna do nabycia za pomocą prawdziwej waluty.

Datą wodowania naszej Błyskawicy w World of Warships może okazać się 11 listopada. - ORP Błyskawica trafi do World of Warships - wiadomość - 2015-09-28
Datą wodowania naszej Błyskawicy w World of Warships może okazać się 11 listopada.

Jak stwierdził Krešimir Gusak, specjalista ds. militarnych w Wargaming, dodanie okrętu do gry ma na celu nie tylko urozmaicenie rozgrywki, ale również rozpowszechnianie polskiej historii i kultury, a także edukację w ich zakresie. Wtórował mu Lech Trawcki, zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, twierdząc:

Wprowadzenie polskiego niszczyciela do gry, gdzie będzie występował obok powszechnie znanych na całym świecie okrętów takich jak Yamato, Bismarck czy USS Iowa, pozwoli na skuteczną promocję historii polskiej Marynarki Wojennej.

Wargaming nie po raz pierwszy zresztą decyduje się na tego rodzaju „patriotyczne bonusy” – w maju bieżącego roku w bijącym rekordy popularności World of Tanks pojawił się znany z serialu „Czterej pancerni i pies” Rudy 102. Samo World of Warships debiutowało 17 września tego roku i – obok World of Warplanes – cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Z nowymi zrzutami ekranu możecie zapoznać się w naszej galerii, a poniżej prezentujemy zdjęcia przedstawiające ORP Błyskawicę.

World of Warships oferuje wiele innych okrętów wojennych, np. amerykański USS Montana czy japoński Myoko. Dowiedz się więcej o grze w dziale Multigier, gdzie możesz znaleźć inne darmowe gry.

ORP Błyskawica trafi do World of Warships - ilustracja #3   ORP Błyskawica trafi do World of Warships - ilustracja #4