Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2017, 20:00

autor: moir

Black Desert z jeszcze piękniejszą grafiką? – Wieści MMO (07/03/2017)

Dziś obchodzimy pierwsze urodziny zachodniego wydania Black Desert, śledzimy debiut otwartej bety Revelation Online, przyglądamy się bezpłatnemu trialowi Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, a także sprawdzamy, co kryje się w najnowszej aktualizacji WildStar.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najciekawszym wydarzeniom ze świata Black Desert, debiutowi otwartej bety Revelation Online, bezpłatnemu trialowi Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues, a także najnowszej aktualizacji WildStar.

Black Desert z jeszcze piękniejszą grafiką? – Wieści MMO (07/03/2017) - ilustracja #1

Black Desert

Zachodnie wydanie Black Desert obchodziło w minionym tygodniu swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji twórcy podzielili się z graczami specjalną infografiką, która zgrabnie podsumowuje ostatnie 365 dni w świecie najpiękniejszego MMORPG na rynku. Wszystkie zawarte w niej statystyki przedstawiono z podziałem na dwa regiony – Europę oraz Amerykę Północną. Dowiemy się z nich m.in. jak duża jest populacja graczy (odpowiednio 1,57 i 1,84 miliona), która klasa i płeć jest najczęściej wybierana, kto jest najbogatszy, kto najwaleczniejszy, jakie są najpotężniejsze przedmioty, a nawet ile razy zginął najbardziej pechowy koń.

Warto przypomnieć także, że do świata Black Desert wkroczył długo oczekiwany bohater – Dark Knight. Władająca dwuręcznym mieczem i magią elfka przyniosła ze sobą również specjalne eventy, dzięki którym nie tylko zdobędziemy dodatkowe kamienie do broni i pancerza (do 29 marca włącznie), lecz także szybciej wylevelujemy nasze postacie (do 8 marca włącznie). To jedynie wierzchołek góry lodowej – trwających obecnie wydarzeń jest znacznie więcej, zaś ich pełna lista dostępna jest tu. Jeśli planowaliście powrót do Black Desert po dłuższej przerwie, to chwilowo jest to najlepsza okazja.

Na koniec jeszcze jedna bardzo interesująca wiadomość – studio Pearl Abyss, twórcy gry, zapowiedzieli rychłe upiększenie grafiki swojej sztandarowej produkcji. Zamierzają osiągnąć ten cel za pomocą technologii YEBIS, która została niedawno zaprezentowana podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference. Poniżej znajdziecie krótki materiał prezentujący możliwości YEBIS na przykładzie właśnie Black Desert.

Revelation Online

„Oficjalny” debiut Revelation Online w końcu za nami - produkcja chińskiego studia NetEase przeszła w tym tygodniu w fazę otwartej bety. Odtąd dostęp do gry mają wszyscy zainteresowani, w ich ręce oddano trzy serwery – Tidewater, Corral oraz Moonsea, który to pełni (nieoficjalnie) funkcję polskiego świata – jeśli więc szukacie rodzimej gildii to właśnie tam powinniście się udać. Przed rozpoczęciem zabawy zalecamy lekturę specjalnie przygotowanych miniporadników, które w bardzo przystępny sposób wprowadzają w arkana PvP i PvE.

Pozostaje pytanie, czy zachodnie wydanie Revelation Online będzie cieszyć się podobną popularnością jak jego azjatycki kuzyn – w Chinach bowiem zapowiedzi nowej klasy (Assassin) towarzyszyło odsłonięcie olbrzymiego bilbordu na jednym z budynków w centrum miasta. Rozmach godny samego World of Warcraft.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Do 9 marca bieżącego roku potrwa darmowy okres próbny, w czasie którego można przetestować Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues – najnowszą produkcję Richarda Garriotta, twórcy legendarnego cyklu Ultima. Choć sama gra jest dostępna w ramach Steam Early Access już od 24 listopada 2014 roku, to jednak dopiero teraz zdecydowano się „pokazać” ją szerszej publice. Warto zaznaczyć jednak, że wersja trial jest dość mocno okrojona – nie pozwala ona prowadzić handlu, kupować nieruchomości, grać w trybie offline ani walczyć z innymi graczami. Zainteresowanych nabyciem „pełnej” wersji tytułu odsyłamy do platformy Steam, gdzie wyceniono ją na niespełna 37 euro.

WildStar

Dokładnie 8 marca świat WildStar wzbogaci się o zawartość aktualizacji The Power of the Primal Matrix, której tematem przewodnim jest właśnie tytułowy Primal Matrix, tj. system umożliwiający dalsze progresowanie i wzmacnianie prowadzonej postaci nawet po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia. Oprócz tego uaktualnienie wprowadza także 2 nowe instancje, dodatkowy poziom trudności oraz skalowanie bohatera pozwalające zaawansowanym graczom brać udział w niskopoziomowych aktywnościach. Szczegółowy wykaz zawartości The Power of the Primal Matrix dostępny jest tu.

Wraz z debiutem aktualizacji twórcy udostępnią także specjalny jump event, w ramach którego wyniesiemy dowolną postać do 50. poziomu doświadczenia i wyposażymy w ekwipunek niezbędny do dalszej gry. Wydarzenie potrwa do 12 marca.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.