Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2018, 12:21

Serwery Wildstar zostaną wyłączone pod koniec listopada

Carbine poinformowało, że serwery gry MMORPG WildStar - jak i podwoje samego studia - zostaną zamknięte za dwa miesiące. Produkcja została jednocześnie mocno zmodyfikowana, tak aby przyśpieszyć rozwój i ułatwić graczom dostęp do wszystkiego, co projekt ma do zaoferowania.

Grze pozostały tylko dwa miesiące, ale autorzy chcą uczynić je jak najbardziej przyjemnymi dla fanów. - Serwery Wildstar zostaną wyłączone pod koniec listopada - wiadomość - 2018-09-27
Grze pozostały tylko dwa miesiące, ale autorzy chcą uczynić je jak najbardziej przyjemnymi dla fanów.
WILDSTAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Carbine Studios
  2. Wydawca: NCsoft
  3. Gatunek: MMORPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 3 czerwca 2014 r.
  6. Data zamknięcia gry: 28 listopada 2018 r.

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o zbliżającym się końcu gry WildStar, czyli produkcji MMORPG autorstwa studia studia Carbine. Wtedy nie ogłoszono jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Teraz autorzy poinformowali, że serwery zostaną zamknięte 28 listopada tego roku. W związku z tymi planami wyłączono mikropłatności. Co więcej, zrefundowane zostaną wszystkie wydatki dokonane od 1 lipca tego roku.

Nadchodzący koniec WildStar to, wbrew pozorom, dobra okazja, aby powrócić do gry. Autorzy chcą bowiem zadbać o to, żeby te ostatnie dwa miesiące były pełne wrażeń. Wydana właśnie aktualizacja przyśpiesza rozwój bohaterów i częstotliwość odnajdywania cennych surowców oraz przedmiotów. Każdy gracz otrzymał status Signature, zarezerwowany wcześniej dla abonentów, który zapewnia liczne bonusy i ułatwienia. Wszyscy bohaterowie uzyskali również u wielu postaci i frakcji maksymalną reputację, tak aby mogli uzyskać dostęp do wszystkiego, co one oferują. Ponadto regularnie organizowane będą różnorodne eventy.

Zamknięcie WildStar oznaczać będzie również ostateczny koniec samego studia Carbine. Zwolnienia ruszyły już kilka tygodni temu i deweloper przestanie istnieć wraz z wyłączeniem serwerów. Szacuje się, że w sumie z pracą pożegna się 50 osób.

Przypomnijmy, że WildStar zadebiutowało 3 czerwca 2014 roku, wyłącznie na PC. Produkcja otrzymała dobre recenzje, ale nie udało jej się zgromadzić dużej społeczności. Aby ocalić grę, rok później przestawiono ją na model free-to-play, a dwa lata temu projekt zadebiutował w serwisie Steam. Jak widać, te starania nie przyniosły spodziewanych rezultatów, choć zapewne bez tych posunięć serwery zostałyby zamknięte już dawno temu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry WildStar – MMO próbującego sięgnąć gwiazd
  3. WildStar free-to-play – czy darmowy model służy kosmicznej grze MMO?