Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2018, 11:42

autor: Aquma

Kingpin powróci w trzecim sezonie Daredevila

W serwisie YouTube można już obejrzeć zwiastun trzeciego sezonu Daredevila. Wygląda na to, że na naszych ekranach zagości ponownie Vincent D’Onofrio w roli groźnego Kingpina.

Wilson Fisk ponownie spróbuje zamieszać w Nowym Jorku. - Kingpin powróci w trzecim sezonie Daredevila - wiadomość - 2018-09-27
Wilson Fisk ponownie spróbuje zamieszać w Nowym Jorku.

W sieci pojawił się klimatyczny zwiastun trzeciego sezonu Daredevila. Wynika z niego, że Matt Murdock (grany przez Charliego Coxa) będzie musiał ponownie zmierzyć się z Wilsonem Fiskiem – w przestępczym półświatku znanym też jako Kingpin – czyli przeciwnikiem, którego pokonał na początku swoich serialowych przygód na platformie Netflix. W roli złoczyńcy zobaczymy znowu świetnego Vincenta D’Onofrio.

Krótki trailer zawiera także kilka innych smaczków i wskazówek dotyczących fabuły nadchodzącej produkcji. Widzimy, jak Matt wrzuca do ognia koszulę i okulary, z których korzystał na co dzień, poruszając się po mieście jako niepełnosprawny prawnik. Jest to wyraźna sugestia, że trzeci sezon postawi nacisk na drugą stronę życia Murdocka – tę powiązaną z noszeniem maski i tłuczeniem przestępców (z drugiej strony, nie jest to niespodzianka, biorąc pod uwagę zakończenie The Defenders). A skoro już o masce mowa… ta, którą nasz bohater zakłada na końcu omawianego zwiastuna nie ma nic wspólnego z rogatym ustrojstwem, które nosił od momentu, gdy otrzymał swój kostium pod koniec pierwszego sezonu. Zamiast tego mamy czarną chustę, znaną dobrze z początków przygód niewidomego superbohatera.

Kingpin, brak fikuśnych strojów… czyżby szykował nam się powrót do korzeni? Oby, bo serial nigdy nie miał do zaoferowania więcej niż na samym początku (no… może z wyjątkiem udanego wątku Punishera w drugim sezonie). Nie ukrywam też, że osobiście mam naprawdę dość magii i zabawnych wojowników ninja.

  1. Netflix – strona oficjalna