Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2013, 15:46

autor: Adrian Werner

Activision Blizzard odzyskało niezależność wykupując akcje od Vivendi

Na nic zdały się pozwy niezadowolonych akcjonariuszy. Firma Activision Blizzard skutecznie wykupiła pakiet akcji, który umożliwił jej uzyskanie niezależności od dotychczasowego właściciela, czyli koncernu Vivendi.

Activision Blizzard odzyskało niezależność wykupując akcję od Vivendi - ilustracja #1

W lipcu pisaliśmy o planach firmy Activision Blizzard dotyczących uniezależnienia się od koncernu Vivendi. Teraz wydawca poinformował, że wszystkie procedury dobiegły końca i w ich wyniku nabył 429 mln akcji za sumę 5,83 mld dolarów.

Ponadto grupa inwestycyjna ASAC II LP, której przewodzi Robert A. Kotick, czyli prezes Activision Blizzard, równolegle nabyła 172 mln akcji, co kosztowało grupę 2,34 mld dolarów. Warto dodać, że po ukończeniu transakcji Vivendi wciąż posiada 83 mln akcji, co przekłada się na 12% udziałów w Activision Blizzard. Przypomnijmy, że cała sprzedaż nie obyła się bez kłopotów. Dwóch udziałowców złożyło pozwy, których celem było zablokowanie transakcji. Sprawa dotarła aż do Sądu Najwyższego stanu Delaware. Jego sędziowie ostatecznie oddalili pozwy i wyrazili zgodę na sfinalizowanie sprzedaży akcji.

Dzięki transakcji Activision Blizzard odzyskało pełną niezależność. Według prezesa Roberta A. Koticka ma to umożliwić większą swobodę kreatywną oraz biznesową, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na zyski akcjonariuszy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry