Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2013, 08:55

autor: Góral

The Long Dark sfinansowane na Kickstarterze. Premiera gry nasątpi w przyszłym roku

Twórcy gry The Long Dark uzbierali na Kickstarterze 200 tys. dolarów kanadyjskich - minimalną kwotę niezbędną do stworzenia produkcji. Do końca akcji pozostało jeszcze kilka dni.

The Long Dark ukaże się w przyszłym roku. - The Long Dark sfinansowane na Kickstarterze. Premiera gry nasątpi w przyszłym roku - wiadomość - 2013-10-13
The Long Dark ukaże się w przyszłym roku.

The Long Dark zostało sfinansowane na serwisie Kickstarter na trzy dni przed zakończeniem akcji. Twórcy potrzebowali 200 tys. dolarów kanadyjskich, które udało zebrać od przeszło 5,5 tys. graczy. Naturalnie to jeszcze nie koniec zbiórki. Kolejny próg wyznaczono na 225 tys. dolarów kanadyjskich. Po jego przekroczeniu wszystkie wpłacające osoby otrzymają graficzną nowelę w wersji cyfrowej.

Pierwszy projekt studia Hinterland, założonego przez byłych pracowników Relic, BioWare oraz Volition, będzie grą typu survival, w której akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł zapowiedziano we wrześniu, a kilka dni po jego ujawnieniu rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze,

Z kolei ostatnio zaprezentowano pierwszy fragment rozgrywki z wczesnej wersji gry, w którym jeden z deweloperów omawia współczynniki opisujące kierowaną przez gracza postać, a także prezentuje zastosowanie ognia. Ten służy zarówno do odganiania dzikich zwierząt, jak i ogrzewania się. Kickstarter zakończy się 16 października o godzinie 15:22 czasu polskiego. Natomiast premiera pełnej wersji nastąpi w okolicach października przyszłego roku na komputerach PC, Mac i Linux.

The Long Dark sfinansowane na Kickstarterze. Premiera gry nasątpi w przyszłym roku - ilustracja #2Studio Hinterland to kanadyjski deweloper gier wideo, założony w 2012 roku przez branżowych weteranów. Wśród członków ekipy znajdują się osoby pracujące wcześniej przy takich tytułach jak Warhammer 40,000: Dawn of War, Company of Heroes, Saints Row, League of Legends czy też Star Wars: Knights of the Old Republic.