Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEANDWPWiiUiOS
Okładka Teslapunk (PC)

Teslapunk

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem. Zasiadając za sterami retrofuturystycznego statku, wyposażonego w nowoczesną broń, stawiamy czoła marsjańskiej inwazji cesarza Zangóraxa.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | indie | shoot 'em up | strzelanki

Okładka Teslapunk (PC)

producent: klutzGames

wydawca: klutzGames

data premiery gry:

anulowana

WiiU

26lip2013

AND

27lip2013

iOS

12sie2013

WP

7paź2015

XONE

30gru2020

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teslapunk to klasyczna, dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem, przypominająca automatowe hity z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Za powstanie gry odpowiada niemieckie studio klutzGames, specjalizujące się dotąd w prostych produkcjach mobilnych. Tytuł pojawił się pierwotnie w roku 2013 na najpopularniejszych platformach przenośnych, jednak jego ulepszona wersja trafiła finalnie także na konsole stacjonarne i PC. W przeciwieństwie do rozpowszechnianej w modelu free-to-play wersji mobilnej, edycja konsolowa i pecetowa jest aplikacją pełnopłatną.

Fabuła

Fabuła gry Teslapunk różni się od wersji mobilnej, choć obie gry prezentują dość typową dla gatunku, ubogą opowieść. Głównym antagonistą gry jest marsjański cesarz Zangórax, który nocą jest jednym z najpopularniejszych DJ-ów na swojej planecie, jednak za dnia zamienia się w opętanego rządzą władzy najeźdźcę. W grze wcielamy się w pilota retrofuturystycznego statku, wyposażonego w nowoczesną broń, a naszym zadaniem jest obrona Ziemi przed inwazją z Marsa.

Mechanika

Mimo różnic w warstwie fabularnej, mechanika rozgrywki w wersji mobilnej oraz wersji konsolowej jest identyczna. Podczas zabawy kontrolujemy wspomniany statek, poruszający się nieustannie w górę ekranu, a naszym zadaniem jest sprawna eliminacja kolejnych fal przeciwników oraz unikanie nieprzyjacielskiego ognia. Jak na godnego przedstawiciela swego gatunku, w Teslapunk nie zabrakło oczywiście wymagających bossów oraz całej masy ulepszeń i power-upów, które zamontowane w naszym statku w sposób znaczący ułatwiają rozgrywkę.

Tryby gry

Teslapunk stworzono wyłącznie z myślą o rozgrywce jednoosobowej. Twórcy oddali jednak do dyspozycji graczy dwa nieco inne tryby rozgrywki. W klasycznym trybie Arcade przemierzamy kolejne etapy (3 w wersji mobilnej – 6 w wersji konsolowej), walcząc z hordami przeciwników i bossami o dynamicznie zmieniającym się poziomie trudności. W wariancie Survival, jak sama nazwa wskazuje mamy do dyspozycji wyłącznie jedno życie, a celem zabawy jest przetrwać możliwie jak najdłużej. Oba wspomniane tryby uzupełniają sieciowe rankingi graczy oraz możliwość zaproszenia do zabawy znajomych z serwisu społecznościowego.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Teslapunk nie odbiega w sposób znaczący od większości współczesnych strzelanek w stylu retro. Całość zachowuje więc klasyczny klimat, choć okraszona jest grafiką w wysokiej rozdzielczości oraz spektakularnymi efektami specjalnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Teslapunk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Teslapunk

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 10
iOS
AND
WP
XONE
WiiU
PC