Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2014, 10:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

New Super Mario Bros. Wii w USA trafiło do 10 mln osób

New Super Mario Bros. Wii, pięcioletnia gra platformowa z konsoli Wii, sprzedała się w Stanach Zjednoczonych w ilości przekraczającej 10 milionów egzemplarzy - poinformował amerykański oddział firmy Nintendo. Światowa sprzedaż produkcji wynosi około 29 milionów.

New Super Mario Bros. Wii to jedna z najpopularniejszych gier na Wii. - New Super Mario Bros. Wii w USA trafiło do 10 mln osób - wiadomość - 2014-11-21
New Super Mario Bros. Wii to jedna z najpopularniejszych gier na Wii.
New Super Mario Bros. Wii w skrócie:
  • Gatunek: platformówka 2D
  • Deweloper: Nintendo
  • Platformy sprzętowe: Wii
  • Data premiery: 11 listopada 2009 roku

Amerykański oddział firmy Nintendo poinformował, że słynna gra platformowa New Super Mario Bros. Wii przekroczyła w Stanach Zjednoczonych próg 10 mln sprzedanych egzemplarzy. Produkcji udało się tego dokonać w pięć lat, gdyż tytuł zadebiutował na tamtejszym rynku 15 listopada 2009 roku. Według danych z Wikipedii, światowa sprzedaż tytułu wynosi 28,65 milionów egzemplarzy, co daje grze czwartą lokatę w historii najpopularniejszych projektów dostępnych na Wii. Lepiej poradziły sobie tylko Wii Sports Resort (32,58 milionów), Mario Kart Wii (35,53 milionów) oraz dołączane do konsol w USA i Europie Wii Sports (82,54 milionów).

New Super Mario Bros. Wii w USA trafiło do 10 mln osób - ilustracja #2New Super Mario Bros. Wii to platformówka 2D nawiązująca do pierwszych produkcji ze słynnym wąsatym hydraulikiem. Tytuł wykorzystuje klasyczne mechanizmy gatunku i opiera się głównie na skakaniu, zbieraniu power-upów i monet. Twórcy zatroszczyli się jednak o multiplayer dla czterech osób, w którym gracze ze sobą współpracują, a jednocześnie rywalizują o jak najlepsze wyniki.

Produkcja ukazała się na konsoli Wii w 2009 roku, a w 2012 roku doczekała się bezpośredniej kontynuacji New Super Mario Bros. 2 na handhelda 3DS. W tym samym roku zadebiutowała także kolejna odsłona, New Super Mario Bros. U, tym razem dedykowana Wii U.

New Super Mario Bros. Wii w USA trafiło do 10 mln osób - ilustracja #3