Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2014, 10:25

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Game of Thrones: A Telltale Games Series – zwiastun pierwszego epizodu; poznaj wymagania sprzętowe

Studio Telltale Games wypuściło zwiastun Game of Thrones: A Telltale Games Series, na którym słychać znany głos Leny Headey, czyli serialowej Cersei Lannister. Przy tej okazji warto rzucić okiem na ujawnione na Steamie wymagania sprzętowe wersji PC.

Obsada Game of Thrones: A Telltale Games Series
 1. Lena Headey (Cersei Lannister)
 2. Peter Dinklage (Tyrion Lannister)
 3. Natalie Dormer (Margaery Tyrell)
 4. Iwan Rheon (Ramsay Snow)
 5. i inni…

Epizodyczna przygodówka Game of Thrones: A Telltale Games Series doczekała się pierwszego prawdziwego zwiastuna, wprowadzającego w tło fabularne produkcji. Jak pamiętamy, dotyczyć ma ona wydarzeń rozgrywających się równolegle z trzecim, czwartym i piątym sezonem serialu Gra o Tron, emitowanym na antenie HBO. Trailer potwierdza m.in. autentyczność screenów, które niedawno wyciekły do sieci, ale to nie wszystko. Fani z pewnością z miejsca rozpoznali głos Cersei Lannister, której rolę odgrywa Lena Headey. Głównym postaciom w grze głosu i wizerunku użyczą także inni aktorzy znani z telewizyjnego pierwowzoru: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Natalie Dormer (Margaery Tyrell) czy Iwan Rheon (Ramsay Snow) – pełna obsada zostanie ujawniona za jakiś czas.

W międzyczasie fanom polecamy opis członków i stronników rodu Forresterów, zamieszczony w tym miejscu. Należą do nich: Lord Gregor Forrester, Lady Elissa Forrester, pierworodny Rodrik Forrester, wygnany syn Asher Forrester, Mira Forrester, Ethan Forrester, Talia Forrester, Ryon Forrester, brat Elissy Malcom Branfield, kasztelan Duncan Tuttle, lordowski giermek Gared Tuttle, Royland Degore oraz Maester Ortengryn – w pięcioro z nich przyjdzie nam się wcielić w grze.

Forresterowie – ród zaprzyjaźniony ze Starkami. To z tego domu pochodzić ma piątka głównych bohaterów gry - Game of Thrones: A Telltale Games Series – zwiastun pierwszego epizodu; poznaj wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-11-21
Forresterowie – ród zaprzyjaźniony ze Starkami. To z tego domu pochodzić ma piątka głównych bohaterów gry

Wymagania sprzętowe

Na Steamie pojawiły się minimalne wymagania sprzętowe pecetowej edycji Game of Thrones: A Telltale Games Series. Są one niemal identyczne z tymi z pozostałych produkcji opartych na autorskim silniku studia Telltale Game – mowa o The Wolf Among Us i serii The Walking Dead – więc jeśli Wasz sprzęt udźwignął tamte tytuły, to z pewnością poradzi sobie także z Grą o Tron.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core 2 Duo 2GHz lub jego odpowiednik
 2. Karta grafiki: 512 MB RAM
 3. Dysk twardy: 3 GB
 4. RAM: 3 GB
 5. System operacyjny: Windows XP Service Pack 3

Pierwszy epizod Game of Thrones: A Telltale Games Series, zatytułowany Iron from Ice, zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 i Xboksie 360. Całość ma się składać z sześciu odcinków, które będą ukazywały się pojedyńczo w kilkumiesięcznych odstępach.

 1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games