Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2014, 10:23

autor: Entelarmer

Game of Thrones: A Telltale Game Series - pierwszy epizod ukaże się na początku grudnia

Studio Telltale Games ujawniło daty premiery pierwszego epizodu "Game of Thrones: A Telltale Games Series". Iron from Ice zadebiutuje 2 grudnia na PC, Mac i PlayStation 4, a w późniejszym terminie na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Xbox One oraz systemach iOS i Android.

Game of Thrones: A Telltale Game Series - pierwszy epizod na początku grudnia - ilustracja #1
Game of Thrones: A Telltale Games Series w skrócie:
  • Twórcy: Telltale Games.
  • Gatunek: gra przygodowa.
  • Data premiery: 2 grudnia [PC, Mac, PS4 (SCEA)], 3 grudnia [XONE, X360, PS4 (SCEE)], 4 grudnia (iOS), 9 grudnia (PS3).
  • Data wydania na system Android: później w grudniu.
  • Pierwszy sezon będzie składać się z 6 epizodów.

Studio Telltale Games zamieściło na Twitterze informację na temat dat wydania pierwszego epizodu Game of Thrones: A Telltale Games Series, zatytułowanego Iron from Ice. Najwcześniej, bo już 2 grudnia, pojawi się on na komputerach PC i Mac oraz, w Ameryce, na PlayStation 4. 3 grudnia z nowym tytułem Telltale Games zapoznają się użytkownicy konsol Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4 (w Europie), a nieco później, 4 grudnia, gra trafi na urządzenia z systemem iOS. Gracze korzystający z konsoli PlayStation 3 muszą uzbroić się w cierpliwość – na tę platformę gra wyjdzie dopiero 9 grudnia. W tym samym miesiącu pojawi się wersja dla systemu Android, jednak jak dotąd nie podano konkretnego terminu.

Studio Telltale Games znane jest z niechęci do wcześniejszego ujawniania informacji na temat swoich gier, o czym mogli się przekonać wszyscy czekający na Game of Thrones: A Telltale Games Series. Dopiero tydzień temu opublikowano zwiastun Iron from Ice, który potwierdził autentyczność screenów z ostatniego wycieku, oraz ujawniono wymagania sprzętowe tej produkcji. Nadal nie wiadomo nic o cenie pierwszego epizodu ani też o możliwości zamówienia przedpremierowego (cały pierwszy sezon można zakupić na Steamie za trochę ponad 25 euro czyli ok.105 złotych).

Game of Thrones: A Telltale Games Series ma być typową przygodówką studia Telltale Games w stylu The Walking Dead Season One oraz The Wolf Among Us, a więc skupiającą się na interakcji z innymi postaciami oraz fabule w pewnym stopniu kreowanej przez decyzje gracza. W grze pojawią się postacie i lokacje znane z telewizyjnej Gry o Tron (m.in. Cersei Lannister oraz Tyrion Lannister), a nowi bohaterowie i miejsca zostali zgrabnie wpleceni w świat serialu (są odwołania m.in. do Wojny Pięciu Królów oraz Bitwy o Trident). Na pierwszy sezon składać się będzie 6 epizodów, wydawanych w odstępie kilku miesięcy.