Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2014, 10:09

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Filary Ziemi – powieść stanie się przygodówką od twórców Deponii

Filary Ziemi (ang. The Pillars of the Earth), powieść historyczna Kena Folletta, ukaże się w formie gry przygodowej. Produkcją zajmie się studio Daedalic Entertainment, twócy serii Deponia. Tytuł zadebiutuje w 2017 roku na najpopularniejszych platformach sprzętowych.

Być może nowa gra Daedalic Entertainment rozbudzi u niektórych graczy zainteresowanie prozą Kena Folletta - The Pillars of the Earth – powieść Kena Folletta ukaże się jako gra przygodowa twórców Deponii - wiadomość - 2014-11-28
Być może nowa gra Daedalic Entertainment rozbudzi u niektórych graczy zainteresowanie prozą Kena Folletta
The Pillars of the Earth
  1. Gatunek: gra przygodowa
  2. Producent: Daedalic Entertainment (Deponia, Blackguards, The Dark Eye: Klątwa Wron)
  3. Wydawca: Bastei Lübbe
  4. Cechy szczególne: fabuła oparta na powieści historycznej Kena Folletta – Filary Ziemi, osadzonej w średniowiecznej Anglii
  5. Platformy sprzętowe: PC, Mac, PS4, XONE, iOS i inne
  6. Data premiery: jesień 2017

Filary Ziemi (ang. The Pillars of the Earth) – powieść historyczna z 1989 roku autorstwa brytyjskiego pisarza Kena Folletta – doczeka się adaptacji w formie przygodowej gry wideo. Pracami nad projektem zajmie się doświadczone w tym gatunku niemieckie studio Daedalic Entertainment, twórcy m.in. serii Deponia, Blackguards oraz gry The Dark Eye: Klątwa Wron. Tytuł ma się ukazać jesienią 2017 roku na wiodących platformach sprzętowych, w tym komputerach PC i Mac, PlayStation 4, Xboksie One oraz urządzeniach mobilnych (iOS). Produkcja zostanie przetłumaczona na 10 jezyków (na razie nie wiadomo, czy będzie wśród nich polski, choć jest to prawdopodobne). Ponadto niektóre kraje będą mogły liczyć na pudełkowe wydanie, podczas gdy reszta świata będzie musiała zadowolić się edycją cyfrową.

Fabuła gry ma obracać się wokół wydarzeń z książkowego pierwowzoru, ale póki co twórcy nie zdradzają, czy będzie to wierne odtworzenie powieści, czy nowy, nawiązujący do niej wątek. Akcja Filarów Ziemi rozgrywa się w XII-wiecznej Anglii, a dokładnie w latach 1123-1173, czyli w burzliwym okresie zwanym Anarchią. Wydarzenia historyczne przeplatają się tu z fikcją literacką – w tle mamy zatonięcie Białego Statku z następcą tronu na pokładzie, śmierć króla Henryka I oraz zabójstwo arcybiskupa Canterbury. A zatem głównymi motywami są tu zatargi pomiędzy szlachtą, duchowieństwem i prostym ludem. Z drugiej strony powieść osadzona została w fikcyjnym mieście Kingsbridge w południowej Anglii, gdzie właśnie budowana jest monumentalna katedra. Dzieło Folletta zdobyło dużą popularność na całym świecie i znalazło swoje miejsce w przeróżnych mediach – dość powiedzieć, że na kanwach książki powstała gra planszowa, serial telewizyjny, a za jakiś czas pojawi się także w formie trafiającej do fanów wirtualnej rozrywki. Warto wspomnieć, że w 2007 roku Follett dał światu kontynuację Filarów Ziemi, zatytułowaną Świat bez końca (ang. World Without End). Co ciekawe, w 2017 roku, równolegle z premierą omawianej gry, zadebiutować ma trzecia część trylogii.

  1. Strona internetowa studia Daedalic Entertainment