Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2015, 13:45

autor: Renox

Game of Thrones: A Telltale Games Series – czwarty epizod dostępny

Czwarty z sześciu planowanych epizodów cyklu Game of Thrones od Telltale Games jest już dostępny. W Sons of Winter na terenie Europy mogą zagrać na razie jedynie posiadacze pecetów – wkrótce produkcja ukaże się również na pozostałych platformach. Co więcej, okazuje się, że wspomniany deweloper nawiązał ścisłą współpracę z platformą GOG.com.

Czwarty epizod pt. „Sons of Winter” już dostępny na PC w Europie. - Game of Thrones: A Telltale Games Series – czwarty epizod już dostępny - wiadomość - 2015-05-27
Czwarty epizod pt. „Sons of Winter” już dostępny na PC w Europie.

Czwarty epizod przygodówki Game of Thrones: A Telltale Games Series, Sons of Winter, jest już dostępny. Od wczoraj bawić mogą się przy nim posiadacze pecetów, a także osoby mieszkające na terenie USA i posiadające na swoim wyposażeniu konsole PS4 oraz PS3. Wkrótce omawiana produkcja zadebiutuje również na platformach Microsoftu – edycje stworzone z myślą o X360 i XOne ukażą się jutro, 28 maja. Europejscy gracze, chcący wypróbować omawianą produkcję na sprzęcie Sony, będą musieli poczekać do piątku, 29 maja. Co istotne, deweloperzy nie zapomnieli też o mobilnych odsłonach Sons of Winter (Android oraz iOS), których wydania potencjalni zainteresowani spodziewać mogą się także za dwa dni.

W tym odcinku gracze ponownie z bliska przyjrzą się losom rodu Forresterów - Gared zmuszony zostanie do porzucenia Nocnej Straży i udania się za Mur, Rodrik otrzyma okazję uratowania Ironratha z twierdzy Whitehill, natomiast Asher Forrester zbada pełne niewolników miasto Meereen.

Kolejną istotną informacją jest fakt, że studio Telltale Games podpisało umowę z serwisem GOG.com. W ramach tej świeżo nawiązanej współpracy, wszystkie tytuły omawianego dewelopera otrzymają wsparcie platformy GOG Galaxy, a co za tym idzie - gracze będą mogli korzystać z opcji osiągnięć, szybkiej instalacji, możliwości automatycznych aktualizacji i innych tego typu usprawnień.

Na pierwszy owoc współdziałania między obiema stronami nie trzeba było długo czekać. W serwisie GOG.com zainteresowani mogą zakupić cykl Game of Thrones: A Telltale Games Series z 40-procentowym rabatem, płacąc ostatecznie niecałe 17 euro (około 70 złotych).