Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 maja 2015, 13:26

Skiing Yeti Mountain - mobilna zręcznościówka wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu

Studio Featherweight Games wydało właśnie Skiing Yeti Mountain, czyli mobilną zręcznościówkę, z której przychody wspierają ofiary niedawnego trzęsienia ziemi w Nepalu.

Studio Featherweight Games wypuściło zabawną mobilną zręcznościówkę narciarską zatytułowaną Skiing Yeti Mountain. Część wygenerowanych przez nią przychodów zostanie przekazana na pomoc ofiarom niedawnego trzęsienia ziemi w Nepalu.

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android i można ją pobrać za darmo. Autorzy zarabiają na reklamach, ale dostępna jest także opcja ich wyłączenia za pomocą jednorazowej mikropłatności. Połowa z uzyskanych przez twórców środków przekazana zostanie na wspomniany już cel charytatywny.

Skiing Yeti Mountain nie posiada żadnej składnej warstwy fabularnej. Wcielamy się po prostu w narciarza, który musi zjechać z tytułowej góry. Na trasie poumieszczane są chorągiewki zmuszające nas do slalomu. Niebieskie musimy ominąć z prawej strony, a czerwone z lewej. Jednocześnie trzeba pilnować, aby postać nie zaryła w drzewa.

Trasy mają zawsze określoną długość i po przejechaniu mety otrzymujemy wynik punktowy, który zależy od czasu przejazdu oraz ilości popełnionych błędów. Zabawę urozmaicają różne typy podłoża. Poza standardowym śniegiem możemy także trafić na np. spowalniający jazdę głęboki śnieg lub też nabrać szybkości na lodzie. Wszystko to pozwala nam kontrolować prędkość jazdy i dopasować ją do warunków oraz przeszkód. Poza standardowymi etapami dostępne są także wyzwania, mające postać szalenie trudnych misji z określonym celami.

Sterowanie jest banalnie proste. Postać automatycznie zjeżdża w dół trasy, a my jedynie kontrolujemy jej pozycję na ekranie kreśląc w lewo lub prawo krótkie linie, pełniące funkcję rozkazu skrętu w danym kierunku. Wszystko to ukazane jest za pomocą pełnej dużych pikseli stylistyki retro.