Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2015, 12:26

autor: Tyon

Premiera DA: Inkwizycja – Szczęki Hakkona na PS3, PS4 i X360 [news zaktualizowany]

Pierwszy dodatek fabularny do gry Dragon Age: Inkwizycja, zatytułowany Szczęki Hakkona, debiutuje na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xbox 360. Gracze europejscy będą mogli pobrać rozszerzenie jeszcze dzisiaj.

Po ponad dwóch miesiącach czekania w Szczęki Hakkona zagrać mogą posiadacze konsol PS3, PS4 oraz X360. - Premiera DA: Inkwizycja – Szczęki Hakkona na PS3, PS4 i X360 [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-05-29
Po ponad dwóch miesiącach czekania w Szczęki Hakkona zagrać mogą posiadacze konsol PS3, PS4 oraz X360.

Szczęki Hakkona dostępne są już w Europie. Dodatek najwygodniej kupić korzystając z oficjalnej strony gry Dragon Age. W zakładce poświęconej rozszerzeniu, na dole strony, znajdziecie odnośniki do sklepów oficjalnych dystrybutorów na poszczególne platformy. Szczęki Hakkona na konsole PlayStation 3 oraz PlayStation 4 kosztują 63 zł. Posiadacze sprzętu firmy Microsoft będą musieli wydać 44,99 zł, a grę kupią w tym miejscu (oficjalna strona gry Dragon Age kieruje nas do sklepu amerykańskiego).

Szczęki Hakkona, pierwszy dodatek fabularny do gry Dragon Age: Inkwizycja, debiutuje na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xbox 360. Doszło do tego ponad dwa miesiące po premierze na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox One. Niestety, nie poznaliśmy powodów tak dużego opóźnienia w wydaniu rozszerzenia na inne platformy. Dodatek pobierać już mogą gracze ze Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z wiadomością opublikowaną przez Marka Darraha, producenta wykonawczego gier z serii Dragon Age, Szczęki Hakkona powinny pojawić się w Europie jeszcze dzisiaj, tj. 27 maja 2015 roku. Opóźnienie spowodowane jest problemami z dostarczeniem gry do wszystkich dystrybutorów.

W związku z powyższym, nie poznaliśmy europejskich cen Szczęk Hakkona na poszczególne platformy. Możemy się jedynie domyślać, że będą one bardzo podobne do wydania na konsolę Xbox One oraz pecety. W obu przypadkach dodatek kosztuje 44,99 zł. Wiadomość zostanie zaktualizowana, gdy tylko otrzymamy więcej informacji.

Szczęki Hakkona pozwolą graczowi odkryć zapomniany rozdział w historii inkwizycji. Naszym celem jest poznanie losów ostatniego Inkwizytora oraz potężnego smoka, na którego polował. W ramach dodatku odwiedzamy nieznaną dotąd krainę pełną lasów i gór, zamieszkałą przez lud Awarów. Podczas podróży zmierzymy się z setkami przeciwników, zdobędziemy nowy ekwipunek, a także obronimy poznaną krainę przed członkami tajemniczego kultu wyznającego okrutnego awarskiego boga. Ogólna jakość rozszerzenia odbiega jednak znacznie od poziomu całej produkcji, o czym możecie się przekonać w przygotowanej przez nas recenzji dodatku.