Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2014, 12:24

autor: Draug

Game of Thrones: A Telltale Games Series debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre opinie

Game of Thrones: A Telltale Games Series, najnowsza przygodówka studia Telltale Games, debiutuje dziś na komputerach PC i konsoli PlayStation 4 (tylko w USA). Pierwszy odcinek zatytułowany Iron from Ice doczekał się recenzji w uznanych mediach, z których wynika, że deweloper po raz kolejny stanął na wysokości zadania, dostarczając bardzo dobrą produkcję.

Ledwo co studio Telltale Games wypuściło na rynek pierwszy epizod przygodówki Tales from the Borderlands, a dziś debiutuje kolejna produkcja amerykańskiego dewelopera. Mowa oczywiście o wyczekiwanej grze Game of Thrones: A Telltale Games Series. Odcinek zatytułowany Iron from Ice pojawi się dziś w cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych oraz na PlayStation 4 w Stanach Zjednoczonych. Jutro projekt trafi do europejskich użytkowników konsoli firmy Sony oraz do posiadaczy Xboksa One i Xboksa 360. W czwartek zadebiutować ma wersja na urządzenia mobilne (iOS; Android w grudniu, ale nie znamy dokładnej daty), a edycja dedykowana PlayStation 3 pojawi się 9 grudnia (10 na Starym Kontynencie). W Internecie pojawiły się już recenzje debiutanckiego epizodu, więc warto sprawdzić, co o grze sądzą redaktorzy uznanych serwisów.

W Game of Thrones: A Telltale Games Series wcielamy się w członków rodu Forresterów. - Game of Thrones: A Telltale Games Series debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre opinie - wiadomość - 2014-12-02
W Game of Thrones: A Telltale Games Series wcielamy się w członków rodu Forresterów.
Game of Thrones: A Telltale Games Series w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka
  • Deweloper: Telltale Games
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360, urządzenia mobilne
  • Data premiery pierwszego epizodu: 2 grudnia (PC na całym świecie, PS4 w USA), 3 grudnia (PS4 w Europie, X360, XOne na całym świecie), 4 grudnia (iOS; Android w późniejszym czasie), 9 grudnia (PS3 w USA, w Europie dzień później)

Większość opublikowanych recenzji ma bardzo pozytywny wydźwięk. Autorzy tekstów twierdzą m.in., że tytuł posiada ciekawy scenariusz z dobrze nakreślonymi postaciami, do których można się przywiązać, a wrażenia z rozgrywki są równie dobre, jak te, których doznajemy podczas oglądania kolejnych odcinków telewizyjnego serialu. Natomiast wśród wad pojawiają się zarzuty o czasami szwankującą animację, czy też brak zmian w stosunku do oklepanej już formuły zabawy. Koniec końców, dla fanów twórczości zespołu Telltale Games oraz miłośników Gry o Tron jest to pozycja jak najbardziej warta uwagi.

Przypominam jednak, że mamy do czynienia z produkcją podzieloną na epizody, która finalnie doczeka się sześciu odcinków, dlatego też część mediów wstrzymała się z wystawianiem oceny. A oto kilka recenzji gry Game of Thrones: A Telltale Games Series:

Jeden z bohaterów Game of Thrones: A Telltale Games Series. - Game of Thrones: A Telltale Games Series debiutuje na rynku i zbiera bardzo dobre opinie - wiadomość - 2014-12-02
Jeden z bohaterów Game of Thrones: A Telltale Games Series.

Oprócz Game of Thrones: A Telltale Games Series kilka dni temu rozpoczęto sprzedaż Tales from the Borderlands, czyli przygodówki osadzonej w uniwersum strzelanek Borderlands. W produkcji wcielamy się w oszustkę Fionę i w wyposażonego w cyberwszczepy Rhysa, którzy biorą udział w zwariowanej przygodzie rozgrywającej się po wydarzeniach ukazanych w Borderlands 2.

Game of Thrones: A Telltale Games Series to kolejna gra przygodowa od studia Telltale Games, której akcja została osadzona pomiędzy trzecim, a piątym sezonem serialu Gra o Tron. W produkcji wcielamy się w pięciu członków rodu Forresterów, którzy starają się uchronić swój klan przed zagładą. Podczas zabawy trafimy w różne miejsca ulokowane na kontynentach Westeros i Essos, w tym do Królewskiej Przystani, w okolice Muru, czy też do rodzinnego domu Forresterów – twierdzy Ironrath.

TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem Game of Thrones od Telltale Games będzie jeszcze większym sukcesem niż The Walking Dead?

Mam wrażenie, że tak, to jeszcze silniejsza marka.
44,2%
Nie ma szans przebić The Walking Dead.
31,6%
Myślę, że sukces będzie na podobnym poziomie.
24,2%
Zobacz inne ankiety