Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2011, 12:37

autor: DogGhost

Rage w wersji na Xboksa 360 zajmie ponad 20 GB na dysku

John Carmack z id Software podzielił się najnowszymi informacjami dotyczącymi gry Rage. Po zainstalowaniu na dysku konsoli Xbox 360, gra ma zajmować ponad 20 gigabajtów.

John Carmack, jeden ze współzałożycieli firmy id Software, miał do przekazania szereg ciekawych informacji podczas zakończonego wczoraj QuakeConu. W trakcie nieprzerwanej, blisko 90-minutowej przemowy podzielił się między innymi ciekawymi faktami dotyczącymi ich długo oczekiwanej produkcji Rage.

Rage w wersji na Xboksa 360 zajmie ponad 20 GB na dysku - ilustracja #1

Wszystko wskazuje na to, że wersja przeznaczona na Xboksa 360 po zainstalowaniu będzie zajmować ponad 20 gigabajtów. Aż strach pomyśleć ile miejsca będą musieli poświęcić pecetowi gracze biorąc pod uwagę lepszej jakości tekstury. W związku z tym przed zakupem upewnijcie się czy nie musicie przeprowadzić małych porządków. Podobne kontrowersje pojawiały się już w przy okazji takich tytułów jak Final Fantasy XIII czy Lost Odyssey. Carmack stwierdził również, że w przypadku płyt Blu-Ray wykorzystywanych przez konsolę PlayStation 3, występuje opóźnienie w odczycie danych w porównaniu do zwykłych DVD.

Współtwórca id Software priorytetowo traktuje konsolowe wersje Rage, a komputery osobiste określa mianem „muskularnej” konsoli. „Spędziłem dużo czasu uśmiechając się i odczuwając zdumienie z powodu zasobów mocy współczesnych komputerów,” stwierdza.

Materiał filmowy prezentujący przemówienie Carmacka możecie znaleźć poniżej, ale uprzedzamy, że powinniście w tym celu zarezerwować najbliższe półtorej godziny.

Rage ukaże się w październiku tego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Jej polskim dystrybutorem jest Cenega.