Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka NHL 2K11 (Wii)

NHL 2K11 Wii

Kolejna edycja serii gier sportowych odtwarzających rozgrywki hokejowe, tym razem przygotowana wyłącznie na Nintendo Wii. Twórcy położyli nacisk na pełne wykorzystanie możliwości kontrolera ruchowego Wiimote.

Sportowe | hokej | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka NHL 2K11 (Wii)

producent: 2K Sports

wydawca: 2K Sports

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

24sierpnia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 2K11 zostało przygotowane przez 2K Sports jako jedyna odsłona serii w 2010 roku. Tym samym użytkownicy Nintendo Wii otrzymali najnowszą grę o hokeju na lodzie ekskluzywnie.

W porównaniu do poprzednich odsłon serii autorzy skupili się na dostosowywaniu swojego dzieła do możliwości konsoli Wii i jej specyficznych kontrolerów. Dzięki temu gra jest płynniejsza i lepsza graficznie od poprzedniczek, a także pozwala bawić się przy wykorzystaniu atutów sprzętu Nintendo. Autorzy usunęli między innymi występujące w poprzednich latach opóźnienia w komunikacji na linii kontrolery - czujniki ruchu i zwiększyli zakres odczytywanych ruchów. Podobnie jak rok temu, także 2K11 bliżej pod względem systemu do zręcznościówki, niż do symulacji.

NHL 2K11 pozwala graczom poprowadzić wybrany zespół najpopularniejszej ligi hokeja na lodzie w drodze do tytułu, stworzyć własne turnieje, wygrać Mistrzostwa Świata wybraną drużyną narodową, a nawet zdecydować się na prowadzenie wybranego klubu przez kilka sezonów w specjalnym trybie kariery.

Tym razem przy procesie tworzenia gry pomagał Ryan Kesler, hokeista Vancouver Canucks i reprezentant Stanów Zjednoczonych, który brał udział w sesjach motion-capture i nagrał kilka kwestii do gry. Całość została uzupełniona o komentarz znanych sprawozdawców i energetyzującą ścieżkę dźwiękową towarzyszącą użytkownikom konsoli w menu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NHL 2K11

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?
2K Sports w tarapatach? Nie będzie NHL 2K11?

wiadomość19 grudnia 2009

Nasilają się plotki o problemach, jakie Take Two Interactive ma ze swoją dywizją gier sportowych. Na liście tytułów zaplanowanych na następny rok nie znalazła się bowiem nowa edycja serii NHL 2K.