Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2010, 12:18

autor: Jiker

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Forza Motorsport 4, Minecraft) 13/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o grywalnym Resistance 3, łatkach do Civilization V i Fallout: New Vegas, premierze pecetowej wersji Greed Corp, wynikach PlayStation Home, a także dacie debiutu beta wersji Minecrafta. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o grywalnym Resistance 3, łatkach do Civilization V i Fallout: New Vegas, premierze pecetowej wersji Greed Corp, wynikach PlayStation Home, a także dacie debiutu beta wersji Minecrafta. Zapraszamy do lektury.

Resistance 3

James Stevenson ze studia Insomniac Games, poinformował na łamach forum NeoGAF, że gra Resistance 3 na PlayStation 3 – na dziewięć miesięcy przed swym oficjalnym debiutem – jest w pełni grywalna (główna kampania została już opracowana w całości). Przedstawiciel producenta ujawnił również, że cały czas rozważana jest implementacja wsparcia dla kontrolera PlayStation Move oraz technologii 3D.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Forza Motorsport 4, Minecraft) 13/12/10 - ilustracja #1

Sid Meier’s Civilization V

Zanim gra strategiczna Sid Meier’s Civilization V doczeka się premiery dodatku DLC The Double Civilization Scenario Pack: Spain and Inca (przewidzianej na 16 grudnia), studio Firaxis udostępni łątkę, usuwającą z niej szereg irytujących błędów. W tym miejscu znajdziecie oficjalną listę zmian i poprawek.

Fallout: New Vegas

Natomiast pod koniec ubiegłego tygodnia światło dzienne ujrzał zapowiadany, multiplatformowy patch do cRPG Fallout: New Vegas, dostępny chwilowo jedynie w wersji dla PlayStation 3 (zapoznaj się z listą zmian). Najnowsze dzieło studia Obsidian Entertainment w odsłonach na Xboksa 360 i PC zostanie załatane jeszcze w tym tygodniu.

Greed Corp

W ofercie Steama zadebiutowała innowacyjna strategia turowa Greed Corp, autorstwa studia W!Games. Wielokrotnie nagradzana, niezależna produkcja, jest dostępna w promocyjnej cenie 8,99 euro (ok. 36 złotych), o 10% niższej od standardowej. Sednem rozgrywki zaserwowanej w Greed Corp jest odpowiednie wykorzystanie skończonej ilości surowców do zbudowania armii i pokonania przeciwnych frakcji. Dużą rolę w czasie zmagań pełni teren, który w skutek naszych niszczycielskich działań może się po prostu zapaść. Luty przyszłego roku przyniesie premierę Greed Corp na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Forza Motorsport 4, Minecraft) 13/12/10 - ilustracja #2

PlayStation Home

PlayStation Home obchodzi właśnie drugie urodziny. Z usługi społecznościowej firmy Sony, dedykowanej użytkownikom PlayStation Network, skorzystało dotąd 17 milionów użytkowników PlayStation 3 (przy tym co najmniej drugie tyle postanowiło Home’a nie uruchamiać). PlayStation Home wspiera aktualnie 236 gier, w ofercie usługi znajduje się 7000 przedmiotów, a użytkownicy mogą wziąć udział w ponad 600 wydarzeniach i wyzwaniach. W ramach platformy można również zagrać w dedykowane gry. W styczniu dołączy do nich Conspiracy – sieciowa produkcja multiplayer w 3D, w której gracze wcielą się w złodziei.

Minecraft

20 grudnia odbędzie premiera beta wersji gry Minecraft – największego fenomenu ostatnich miesięcy. Wraz z jej debiutem, wzrośnie cena dzieła wyprodukowanego przez Markusa Perssona – z 9,95 euro w fazie alfa do 14,95 euro. Beta, obok szeregu poprawek, oferować będzie stabilniejszą rozgrywkę, a także szersze wsparcie dla wszelkich modów.

Forza Motorsport 4

Forza Motorsport 4 – gra wyścigowa na Xboksa 360, zapowiedziana w trakcie weekendowej gali Video Game Awards – będzie oferować wsparcie dla kontrolera Kinect. Wiadomość została potwierdzona przez rzecznika prasowego firmy Microsoft, wydawcy najnowszej produkcji studia Turn 10. FM4 trafi do sklepów jesienią przyszłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The 3rd Birthday

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Uncharted 3: Drake's Deception

Journey

Deadliest Catch: Sea of Chaos

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Dungeons

ArmA II: Operation Arrowhead – Proving Grounds

Batman: Arkham City

Test Drive Unlimited 2 - Houses

Uncharted 3: Drake's Deception

World of Warcraft: Cataclysm - Gramy! [1/2] Gramy!

World of Warcraft: Cataclysm - Gramy! [2/2] Gramy!

Gramy w Symulator Farmy 2011 Gramy!

Przegląd tygodnia - Deus Ex Bulletstorm Gramy!

Dead Space 2 - The Sprawl

Deus Ex: Human Revolution - extended trailer

Shogun 2: Total War - muzyka - wersja PL

gry