Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2010, 12:28

autor: Bartosz "nqr" Krajewski

E-sport: transferowa rewolucja w Szwecji!

W mijającym tygodniu sporo się działo jeśli chodzi o sporty elektroniczne. Doszło do poważnych zmian na szwedzkiej scenie Counter-Strike, w Warszawie odbył się finał ESL MSI GX660 League Series, a także dowiedzieliśmy się, że do gry powraca legendarny zespół CS - Ninjas in Pyjamas.

W mijającym tygodniu sporo się działo jeśli chodzi o sporty elektroniczne. Doszło do poważnych zmian na szwedzkiej scenie Counter-Strike, w Warszawie odbył się finał ESL MSI GX660 League Series, a także dowiedzieliśmy się, że do gry powraca legendarny zespół CSNinjas in Pyjamas.

E-sport: transferowa rewolucja w Szwecji! - ilustracja #1

We wtorek na wszystkich światowych serwisach traktujących o esporcie, pojawiły się informacje o ogromnych zmianach w dwóch najlepszych szwedzkich drużynach Counter-Strike, a mianowicie SK Gaming i fnatic. Przy okazji w transakcje transferowe zaangażowana została drużyna Oslo Lions.

Wszystko zaczęło się od tego, że trójka graczy fnatic chciała stworzyć „dream team” i częścią planu było usunięcie ze składu pozostałej dwójki. Tego planu nie poparli menedżerowie australijskiej organizacji, a na dodatek zdecydowali się na wyrzucenie zachłannych Szwedów. Takie działania wywołały transferową lawinę, która trwała cztery dni.

Drużyna SK Gaming postanowiła wykorzystać ruchy swoich największych rywali pochodzących ze Skandynawii. W związku z tym pożegnała się z dwójką swoich graczy – Dennisem „walle'” Wallenbergiem i Andreasem „moddii” Fridem. W ich miejsce wskoczyli Patrik „f0rest” Lindberg oraz Christopher „GeT_RiGhT” Alesund.

Natomiast do fnatic przybyli - Marcus „Delpan” Larsson i bośniak Faruk „pita” Pita (wcześniej oboje bez zespołu), a także Richard „Xizt” Landstrom (ex. Oslo Lions). Wolne miejsce w drużynie, z której przeszedł trzeci z wymieniowych, zajął Rasmus „Gux” Stahl, który rozstał się z fnatic. Zobacz nowe składy tych drużyn.

Jakiś czas temu, pojawiły się pierwsze plotki mówiące o powrocie do gry kultowego zespołu Counter-Strike Ninjas in Pyjamas, który powstał w 1999 roku i był jednym z najlepszych na świecie. W tym tygodniu znalazły one w końcu swoje potwierdzenie. NiP powróci do gry w starym składzie (HeatoN, SpawN, ahl, fisker, Potti), dzięki sponsoringowi firmy ZOWIE Gear.

Już pod koniec stycznia na europejskie finały Intel Extreme Masters V na pewno uda się siedmiu polskich graczy! Są to reprezentanci Frag eXecutors (CS), Tomasz „Tarson” Boroń (Starcraft II) oraz Robert „tox1c” Kopczyński (Quake Live). Do tox1ca może jeszcze dołączyć Maciej „av3k” Krzykowski, który ma szansę zgarnąć ostatnie wolne miejsce na turniej. Jednak, aby je zdobyć musi pokonać Brytyjczyka GaRpY'iego. Pozostałe drużyny i gracze, którzy w dniach 20-23 stycznia będą walczyć o tytuł Mistrza Europy w Kijowskiej CyberSport Arena, znajdziecie tutaj.

Frag eXecutors, BenQ DELTAeSPORTS.COM i Voodoo Gaming to polskie zespoły CS, które dostały zaproszenie na udział w eliminacjach do turnieju Intel Challenge Supercup. Pula nagród na część finałową rozgrywaną w Kijowie, również w cybersportowej arenie, wyniesie równe 10 tysięcy dolarów. Polacy będą starali się awansować na finał m.in. z takimi ekipami jak Na'Vi, MYM, czy dobrze grającą ostatnio DTS.Chatrix.

W sobotę rozegrany został turniej MSI GX660 League Series organizowany przez polski oddział ESL. Najlepsi polscy gracze rywalizowali w CS-a, Call of Duty 4 i Starcrafta II. W pierwszej grze zwyciężyła drużyna BenQ DELTA, która pokonała Creative FearFactory.X-Fi 2-1. Turniej CoD zdominowali byli gracze D-Link PGS, ukrywający się pod nazwą v1p3r. Drugie miejsce zajęli gracze tMoe. Natomiast w zawodach SC2 najlepszy okazał się oczywiście Tarson, który należy do najlepszych graczy na świecie.

Na sam koniec FIFA 11. Wczoraj zakończyły się zapowiadane tydzień temu Mistrzostwa Polski w FIFĘ 11. Zawody rozgrywały się na dwóch platformach: PC oraz PS3. Najlepszym komputerowym e-piłkarzem został Bartosz „Bartas” Tritt z organizacji CEFO, który w finale pokonał Piotra „WyszyNa” Wyszyńskiego. Trzecia lokata padła łupem Bartosza „hom3ra” Piętki.

Natomiast na konsoli najlepszy okazał się Michał „HEDROXX” Rodak z 1stCav. W finale okazał się lepszy od Patryka „kaki150593” Urbanka. Brąz trafił do Piotra „Anon1ma” Jakubowskiego. Więcej szczegółów o tym turnieju tutaj.

Materiał dostarcza Bartosz „nqr” Krajewski za pośrednictwem serwisu eSpMAG.pl.

gry